Bláznivá Viktorka Libuše Geprtová syna chránila před nemocí, které nakonec sama podlehla

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Libuse Geprtova
Zdroj: Profimedia

Libuše Geprtová zemřela v roce 2005. Dodnes na ni ale lidé vzpomínají. Herečka se zapsala do povědomí především rolí Viktorky ve filmu Babička z roku 1971. Život téhle slavné dámy nebyl jednoduchý. O tom, že se blíží její konec, věděla, řekla to ale pouze svému synovi.

Geprtová se narodila jako druhé z dvojčat. Její matka nepočítala s tím, že porodí dvě děti. Neměla ale z nečekané události radost. Naopak dávala hned odmalička dívce najevo, že je nechtěným dítětem, píše web Prima ženy.

Jediným štěstím jejího života byl její syn

Geprtová doufala, že v životě najde lásku, která by jí vynahradila to, jak odstrčená byla matkou. Nějaký čas žila s hercem a politikem Vítězslavem Jandákem. Narodil se jim dokonce syn Svatopluk. Pak ale přišel nečekaný rozchod.

Syn se stal jejím celým životem. Kromě něj se věnovala pouze divadlu, na muže zanevřela. Jelikož v její rodině umřelo několik lidí na rakovinu, bála se, aby se to samé nestalo jejímu synovi. Dbala tak na jeho prevenci i životní styl, uvádí Blesk.

Rodinnému prokletí neunikla

Geprtová měla strach o svého syna, sama ale chodila domů často přepracovaná, nedokázala odpočívat, časem se u ní projevily zdravotní problémy. Ona dobře věděla, co to znamená.

Začalo to brněním ramene, následně celé ruky. Vyšetření prokázala to, čeho se obávala. Rakovina se vyskytla i u ní. Nádor na mozku lékaři operovali a zdálo se, že má velkou naději na uzdravení. O celém svém trápení přitom neřekla nikomu kromě svého syna.

Bohužel nakonec přišly komplikace a herečka svůj boj s nemocí prohrála. Zemřela 18. listopadu 2005. Bylo jí tehdy 63 let. Rozloučení s ní proběhlo v malém okruhu přátel, jak si to ona i její syn přáli.

Zdroj: Prima ženy, Blesk, iDNES, Super

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články