Blanka Bohdanová porodila syna až v pokročilém věku. Měla jej s o 18 let mladším manželem

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Bohdanova Blanka
Zdroj: Profimedia

Herečka Blanka Bohdanová byla krásná, talentovaná a úspěšná. Na nezájem mužů si nikdy stěžovat nemohla, oči na ni dělali například Rudolf Hrušínský či Josef Kemr. Nakonec se během života dvakrát vdala, ani jeden z mužů ovšem nebyl ten pravý.

Blanka Bohdanová patřila mezi naše nejtalentovanější herečky vůbec. Během své kariéry získala dvě Ceny Thálie a dvakrát obdržela Cenu Františka Filipovského.

Ačkoliv byla během svých divadelních začátků velká kráska, štěstí na lásku nikdy neměla. Dokázala ale poplést hlavu i slavným hereckým kolegům. Ti dokonce založili klub jejích obdivovatelů.

Prvního kluka jí zavřeli

Její první láska, tehdy ještě spíše dětská láska, nedopadla vůbec dobře. Její vyvolený totiž zemřel na zánět mozkových blan. Ani ta následující neměla zrovna šťastný konec.

„Jednou v noci spala a najednou nad ní stáli cizí muži s baterkou. Hledali jejího chlapce,“ popsala ve své knize hereččina snacha Zuzana Maléřová.

Byl rok 1948 a hereččin mladík se rozhodl utéct ze země. Při snaze dostat se přes hranice ho ovšem někdo poznal a udal. „Můj první mládenec zničil kolem sebe všechno. Já dodnes nechápu, jak jsem tomu mohla uniknout,“ zavzpomínala kdysi pro Český rozhlas. Mladík dostal osm let vězení a tím skončila i jejich láska.

Druhý manžel byl o 18 mladší

Další muž v jejím životě, herecký kolega Miloslav Liška, už si ji nechtěl nechat uniknout, a tak byla svatba. „Já se nikdy nespěchala vdávat. Mé první herecké manželství mělo uchlácholit rodiče, kteří netušili, jak obtížný byl život oblastní herečky,“ přiblížila pro Prima Ženy.

Nikoho tak příliš nepřekvapilo, že manželství nevydrželo. Za nejspíš nejosudovější lze považovat její druhý sňatek s o osmnáct let mladším Vladimírem Kavčiakem.

Byla ráda za syna i vnoučata

Manželství vydrželo 18 let a vzešel z něj její jediný syn Vlado. Toho herečka porodila ve dvaačtyřiceti letech, což byl na tu dobu opravdu pokročilý věk.

Po rozvodu už pak žádný vztah neměla. Nikdy toho ale příliš nelitovala. Věnovala se hraní a malování a radost jí přinášel nejen syn, ale poté také vnoučata.

Zdroj: Blesk, Český rozhlas, Prima Ženy

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články