Billy Zane z Titanicu natáčí film o Marlonu Brandovi. Podobnost s legendou fascinuje fanoušky

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Billy Zane
Zdroj: Profimedia

Pamatujete si na postavu arogantního podnikatele Caledona Hockleyho z Titanicu? Billy Zane od té doby natočil nespočet filmů, ale žádný mu již nepřinesl takovou slávu. To se může změnit nyní, protože herec natáčí životopisný film o Marlonu Brandovi a lidé jsou nadšení z jeho podoby s legendou.

Natáčení životopisného filmu o filmové legendě, Marlonu Brandovi, má prozatím jen anglický název Waltzing with Brando. O střípky z natáčení se na svém instagramu již poněkolikáté podělil jeho představitel Billy Zane a zatím to vypadá, že je na co se těšit.

První náhled na film totiž doslova šokoval fanoušky, kteří neskrývají nadšení nad tím, jak je herec Marlonovi podobný.

Zane mluví u Brandovi v superlativech

Marlon Brando zůstává jedním z nejuznávanějších herců v historii Hollywoodu a mnohým se zapsal do paměti díky svému ztvárnění Kmotra, za kterého dokonce získal Oscara.

K údivu mnohých jej ale nepřišel přebrat on, ale vyslal za sebe herečku Sacheen Littlefeather z kmene Apačů. Ta jeho jménem sošku odmítla a přednesla protestní řeč.

Kromě herectví se totiž herec věnoval aktivismu. Billy Zane dokonce v návaznosti na natáčení filmu o něm v rozhovoru pro Deadline Marlona chválil za jeho aktivismus a prozíravost, když došlo na taková témata, jako jsou občanská práva, práva domorodců a klimatická krize.

„Tehdy se nikdo nedotýkal příčin. Bojoval za občanská práva, pochodoval s Dr. Martinem Lutherem Kingem. Chodil pochody za občanská práva domorodců. Nikdo neví, co udělal pro životní prostředí jako aktivista,“ prohlásil ve zmíněném rozhovoru.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Billy Zane (@billyzane)

Datum vydání zatím není

Film by měl mapovat dobu, kdy se Marlon pokusil s pomocí losangeleského architekta vybudovat první ekologicky dokonalé útočiště na malém neobyvatelném ostrově na Tahiti.

Film napsal a režíroval Bill Fishman, známý režií komedie Tapeheads z roku 1988 s Johnem Cusackem a Timem Robbinsem v hlavních rolích.

Životopisný film vychází z knihy Waltzing with Brando: Planning a Paradise in Tahiti, kterou napsal architekt Bernard Judge. Kromě Zaneova ztvárnění Branda se ve filmu objeví Tia Carrere, Jon Heder, Richard Dreyfuss, Alaina Huffman, Rob Corddry a Camille Razat.

Film zatím nemá oficiální datum vydání.

Zdroje: Instagram, Deadline

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články