Bezcharakterní vandrák, výlet za kolaborantem: Babiš se v den výročí okupace chlubí návštěvou Orbána

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Andrej Babis Monika Babisova
Zdroj: Profimedia

Andrej Babiš si vyjel na výlet do Maďarska a chlubí se tím na sociálních sítích. Vůbec mu nevadí, co se mezitím píše v médiích. Někteří lidé pod jeho příspěvky mu to ale hlasitě připomínají. Najdou se však i ti, kteří se jeho statusům na sociálních sítích klaní.

Zatímco Monika Babišová sdílí na svém instagramu fotky sebe a své dcery, aby se pochlubila společným výletem na Sardinii, její muž se rozhodl, že nezůstane pozadu.

Nevyrazil si sice k moři, ale dostal pozvání do Maďarska od samotného premiéra Viktora Orbána, což je podle něj očividně důvod k radosti.

Díky za pozvání, příteli

„Budapešť. Mistrovství světa v atletice 2023. Děkuju za pozvání mému příteli Viktoru Orbánovi, bylo mi ctí se opět setkat i s tureckým prezidentem Erdoganem, srbským prezidentem Vučičem, mluvit s katarským emírem Tamímem ibn Hamad Al Sáním,“ píše Babiš u příspěvku.

A to, že mezitím maďarský provládní list Magyar Nemzet napsal, že okupace Československa byla promrhanou příležitostí na změnu hranic, ho nijak netrápí. Deník tvrdí, že Maďarsko na rozdíl od Sovětů v podstatě Československo neokupovalo.

Bezcharakterní vandrák

Pod Babišovým příspěvkem se objevila silná slova plná kritiky. Některá se týkají právě toho, co napsal maďarský deník.

„No to je milé, že vyjde tohle video zrovna dnes. Koukněte se, co si o tom myslí Maďarsko a jejich deníky pod vedením vašeho kámoše. Chcete společně měnit hranice?“ ptá se na twitteru uživatel Matěj – starosta z Tetína.

„Není nad to vyjet si v den výročí ruské okupace na výlet k největšímu ruskému kolaborantovi v celé Evropě, že, vandráku bezcharakterní? Děkuji,“ uvádí Lukáš Valenta.

Zato na facebooku se dočkal Babiš od mnoha svých voličů poklon a řada lidí mu poslala milé vzkazy s tím, že jsou na jeho zastupování v zahraničí hrdí.

Zdroj: Twitter, Facebook, Deník N, CT24, Instagram

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články