Bettie Page: Modelka, která byla zneužívána vlastním otcem. Nechával jí za to peníze na posteli

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Bettie Page
Zdroj: Bettie_Page.jpg: CMG Worldwidederivative work: Jan Arkesteijn, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

V 50. letech 20. století byla modelkou fotografických aktů. Byla považována za jednu z průkopnic sexuální revoluce. Bettie Page přitom sama v mládí zažila něco, na co nejspíš nikdy nezapomněla. Byla totiž hned několikrát zneužita vlastním otcem.

Už prvních pár let jejího života bylo velmi náročných. Její rodina byla chudá a rodiče se hodně hádali. Když se rozvedli, její matka se o ni pokoušela starat. V 11 letech ji však musela kvůli financím umístit do sirotčince, uvádí New York Times.

Tam společně se svými třemi sestrami strávila rok. „Zacházeli s námi hrozně. Musely jsme drhnout podlahy, neměly jsme žádný volný čas, fyzické tresty byly na denním pořádku. Byla jsem ráda, že jsem se odtamtud dostala,“ svěřila se později Bettie v jednom z rozhovorů.

Platil ji za zneužívání

Bettie se dostala do péče svého otce Waltera Page. Jak se ale ukázalo, vysvobození ze sirotčince to nebylo. „Ten chlap byl schopný mít sex se vším, co se hýbalo. A to včetně zvířat,“ popsala ho Page v pozdějším věku.

Když ji začal zneužívat, bylo jí asi 13 let. Walter Page své dceři platil za to, že ji zneužíval. Pokaždé, když s ní strávil noc, nechal jí na posteli peníze. Jako kdyby to mohlo nějak odčinit hrůzy, které jí prováděl.

Málem zneužita partou cizinců

Bohužel, její otec nebyl jediný, který se v tomto ohledu projevil pro Bettie jako nebezpečný. Když byla starší a dokázala se konečně vymanit z Walterova vlivu, potkala jednou večer na první pohled gentlemanského cizince.

Ten ji nabídl, že ji doprovodí domů. Když po cestě zastavili, aby vyzvedli další 4 muže, začala mít Bettie podezření, že něco není v pořádku. Muži ji nakonec odvlekli do temné ulice, kde se ji pokusili znásilnit. Zastavilo je až to, že měla menstruaci.

Navzdory tomu, čím si Bettie Page v mládí prošla, se nakonec rozhodla proslavit jako průkopnice sexuální revoluce. Stala se modelkou, která předváděla více než jen akty. Byla první známou modelkou bondage a fetiše.

V 60. letech minulého století se její sláva vytratila a ona se stáhla do ústraní. Několik desítek let prý bojovala s psychickými problémy, měla deprese a strávila také několik let v psychiatrické léčebně s diagnostikovanou schizofrenií. Zemřela v roce 2008 ve věku 85 let.

Zdroj: Grunge, Far Out, New York Times

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články