Berenika Suchánková si zahrála po boku svého otce již ve druhém seriálu. V Národní házené jí byl i režisérem

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Michal a Berenika Suchankovi
Zdroj: Profimedia

Mnozí diváci a fanoušci seriálu ZOO si nespojili studentku Petru s jejím otcem. Teprve když se podíváte na její jméno, které zní Berenika Suchánková, začne vám nejspíš svítat. Ano, jejím otcem není nikdo jiný než Michal Suchánek, který se aktuálně k dceři v seriálu připojil.


Michal Suchánek v seriálu ZOO hraje bývalého manžela Anežky Krásné, kterou ztvárňuje Pavla Tomicová. A jako cirkusák Rudolf jistě zamotá některými příběhy.

Splněný sen a rána pěstí

Pro některé děti by společné natáčení s rodičem mohlo být noční můrou. Pro Bereniku je toto však splněný sen.

„Moc jsme si chtěli s tatínkem spolu zahrát, a tak to scenáristé vymysleli tak, že se sice potkáváme na place, ale naše postavy k sobě vůbec blízko nemají. Často jen zasahuji do společného hovoru Pavly Tomicové, která hraje jeho exmanželku, a tatínka,“ prozradila mladá herečka.

A jak se Berenika vyrovnala s tím, že musí na place sledovat jinou herečku, jak její tátu oslovuje tati? Vadí jí to?

„Vůbec ne. Navíc u nás nikdy nepadlo oslovení táto! My vždy říkáme tatínek. Takže to, že v seriálu patří k Lucce, je v pořádku, a že je to můj tatínek, vypouštím. Naopak. Jeden kameraman na place se jmenuje Michal, říkáme mu Míša – a já občas doma z legrace tatínkovi říkám Míšo,“ prozradila Berenika.

Otázkou spíše je, jak se Michal Suchánek vyrovná s tím, že v jedné ze společných scén dostane od dcery pěstí do břicha. Ale u tak zkušeného herce lze přepokládat, že se přes to přenesl.

Ale kdo ví? Třeba si Berenika měla možnost ulevit od mnohých křivd, které mohla v sobě mít. Avšak dle toho, jak herečka o svém otci mluví, dá se předpokládat, že spolu mají velmi hezký vztah.

U druhého projektu byla z táty nervózní

Berenika však není herečkou jedné role. Mnohé o svých hereckých kvalitách mohla přesvědčit například v Divadle Broadway nebo v Činoherním klubu. A aktuálně se na ni můžeme těšit v dalším projektu, kde bude hrát také po boku svého táty.

Jedná se o seriál Národní házená a Berenika zde ztvárňuje postavu Mirky Sirné. Michal Suchánek je autorem scénáře i spolurežisérem projektu. Berenika prý svou roli nemohla nijak ovlivnit. Z natáčení však byla nervózní, protože to bylo něco jiného než jen společné natáčení v seriálu ZOO.

„Bylo to poprvé, co mi byl režisérem. Před prvním natáčecím dnem, kdy jsem věděla, že bude režírovat, mi bylo špatně. Měla jsem z toho strach. Znám ho a vím, jak má rád, když herec pracuje, takže jsem se spíš bála, abych vše plnila tak, jak si představuje. Nechtěla jsem ho zklamat. Když jsme jezdili z placu spolu v autě, bavili jsme se o mém herectví a o tom, co se ten den natočilo. Vždy to pro mě bylo přínosné i do dalších natáčecích dní,“ prozradila v rozhovoru pro TV Nova.

Zdroje: Extra, Televize Nova

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články