Berenika Kohoutová nesnáší výchovu dětí. Pro svou dceru by si i tak přála sourozence

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Berenika Kohoutova
Zdroj: Profimedia

Berenika Kohoutová loni v září poprvé vypravila svou dceru do školky. Z celé situace měla velké obavy. Malá Lola totiž podle maminky má poměrně velkou volnost a Kohoutová rozhodně nepatří k nejpřísnějším maminkám. Herečka promluvila také o  tom, zda by chtěla další dítě.

Při výchově své dcery se Berenika inspirovala svou vlastní maminkou, kterou je spisovatelka Irena Obermannová. „Měly jsme mezi sebou naprostou důvěru a mně to na gymplu kamarádky záviděly,“ říká s tím, že měla vždy volnost a rodiče ji v ničem nehlídali.

Nenávidí výchovu

Herečka je toho názoru, že při výchově by rodiče neměli být nijak přísní. Sama říká, že vlastně výchovu jako takovou nenávidí.

„Nejraději bych své dítě rozmazlovala – a myslím, že ji také rozmazlujeme. Ale zároveň je Lola dost chytrá a šikovná, takže vlastně není potřeba ji tolik směrovat. Ona chápe, jak se má chovat a ve světě se orientuje,“ vysvětlila v rozhovoru pro Lifee.

I proto se nicméně bála, jak bude její dcera reagovat ve školce, kde najednou bude muset fungovat podle nějakých pravidel.

Chtěla by pro dceru sourozence

Berenice je 33 let a poměrně často se setkává s otázkou, zda by chtěla ještě jedno dítě. Přiznává, že i s jednou dcerou toho má občas až nad hlavu. Na druhou stranu si ale nepřeje, aby Lola zůstala jedináčkem.

„Ale tyhle věci tak nějak nechávám, i když k tomu samozřejmě člověk může z velké části přispět. Uvidíme,“ řekla loni v srpnu s tím, že prozatím není jisté, jak se situace vyvine.

Herečka je ráda, že jí se vším pomáhá její partner. Rozhodně nepočítala s tím, že by po porodu zůstala dlouhé roky doma s dcerou. „To mně, kdyby můj chlap řekl, že musím být doma s dítětem, a ještě by si dovolil o tom on sám rozhodovat, tak bych mu asi řekla, že teda budu sama s dítětem, ale bez něj,“ nechala se dokonce slyšet.

Zdroj: Blesk Pro ženy, Lifee, TV Nova, Kafe, Super, Prima Ženy

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články