Bedřich Liška odchází z Ulice. Jeho představitel po 17 letech s postavou nesouzní

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
adrian jastraban
Zdroj: Profimedia

Slovenský herec Adrian Jastraban se velmi výrazně prosadil v České republice. Zahrál si před lety v Účastnících zájezdu, objevil se ve filmech Jan Hus a Havel. Nejvíce ho proslavila ale pravděpodobně role Bedřicha Lišky v seriálu Ulice. Právě v něm ale končí a fanoušci se s ním budou muset brzy rozloučit.

Jastraban po 17 letech odchází z Ulice. Podle informací deníku Extra se jedná o odchod na dobu neurčitou. Je tak možné, že se opět na televizní obrazovky vrátí. On sám dokonce údajně nechtěl, aby jeho postava zemřela. Má tak možnosti otevřené.

„Požádal jsem scenáristy, aby moje postava nezemřela. Jsem s Bedřichem natolik propojen, že by mi to bylo líto. Návrat je tudíž možný kdykoliv. Dovedu si představit, že mi scenáristé za nějaký čas nabídnou děj, který mě osloví a já se na něj budu těšit,“ řekl Blesku.

S postavou už nesouzní

Postava Bedřicha Lišky je v seriálu už od samého začátku. Prošla výraznými změnami, prožila nespočet příběhů a potkala se s nespočtem osob. Jastraban si ale nyní uvědomil, že on a Bedřich jsou každý jiný a on už se svou postavou nesouzní.

„K odchodu z Ulice jsem se rozhodl, abych měl více času na nové pracovní výzvy a zároveň si potřebuji od Bedřicha na chvíli odpočinout,“ svěřil se s tím, že s rolí strávil mnoho let a najednou si uvědomil, že se od ní potřebuje oprostit.

„Když žijete s nějakou rolí sedmnáct let, dojde k průniku vás a vaší postavy. Postava přebírá částečně i vaše charakterové vlastnosti a rysy. A já jsem došel do fáze, kdy jsem začal s Bedřichem ztrácet kontakt. Oddělili jsme se,“ říká herec.

Nevylučuje návrat

Když se o konci Adriana Jastrabana v Ulici začalo mluvit, řada lidí spekulovala o tom, co se s jeho postavou stane. Někteří se báli, že ji nechají scenáristé zemřít, on sám se ale postaral o to, aby se to nestalo. Nevylučuje, že se jednou do seriálu vrátí.

Pokud by se v budoucnu našla zajímavá příležitost, rád by se opět na čas Bedřichem stal. „Třeba se taky objevím jen na skok, když se v naší dějové lince bude dít něco důležitého,“ objasnil.

Fanoušci nekonečného seriálu teď mají rozhodně dobrý důvod sledovat každý díl a nevynechat jedinou epizodu. Během následujících dní se totiž dozvědí, jak si s Jastrabanovým odchodem z Ulice scenáristé poradili.

Zdroj: Extra, Super, Blesk

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články