Barbora Strýcová synovi rozhodně nedovolí všechno. Snaží se být důsledná

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Barbora Strycova
Zdroj: Tonda Tran / CNC / Profimedia

Bára Strýcová porodila synka Vincenta na podzim roku 2021. Chlapečkovi brzy budou dva roky a tenistka promluvila o tom, jaká je vlastně máma. Přiznává, že je přísná a Vincent rozhodně nemá povoleno všechno.

Mateřství Barboru samozřejmě v mnohém změnilo. „Například se snažím být v různých situacích mnohem trpělivější, tolik nespěchat, být tu pro syna přítomna, jak jen můžu, i když to samozřejmě také nejde nonstop,“ svěřila se v rozhovoru pro server Maminka.

Synovi se chce věnovat naplno

Kvůli mateřství si dávala Bára nějaký čas od tenisu pauzu, teď se k němu vrátila. Není to ale na dlouho. Už v průběhu těhotenství plánovala, že svou sportovní kariéru ukončí, píše Lifee.

„US Open bude můj poslední turnaj,“ říká s tím, že se chce nyní naplno věnovat synovi a také by chtěla hodně cestovat. Skloubit mateřství se sportem pro ni nebylo snadné. A to, že se na čas na kurt vrátila, bylo prý také kvůli Vincentovi.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Barbora Strycova🐝 (@barborastrycova)

„Kdybych se nevrátila, tak by mě to mrzelo a v hlavě by mě to pořád strašilo. Navíc chci, aby mě syn viděl hrát právě i ve Wimbledonu. Pro mě je to důležité,“ uvedla v rozhovoru pro Olympijský tým.

Akční máma

Barbora je podle svých slov v mnoha ohledech velmi tolerantní, její syn ale rozhodně nemůže všechno. Snaží se ho vychovávat s láskou, ale zároveň i důsledně.

„Myslím, že jsem hodně akční máma. Neumím jen tak být, to máme společné s mojí mamkou i sestrou. Den máme vždy naplánovaný a do něj se musí vejít aktivity pro Vincenta i pro mě,“ vysvětluje.

Nejdůležitější na mateřství je podle Strýcové dostatek trpělivosti. Její syn v současné době prožívá období vzdoru, kdy se mu nechce na nočník, a občas se dokáže pěkně zlobit, protože nemá na něco náladu. „Vyžaduje to opravdu velkou dávku trpělivosti,“ přiznává tenistka.

Zdroj: Maminka, Lifee, Instagram, Olympijský tým

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články