Bára Munzarová vysvětlila zdravotní stav své maminky Jany Hlaváčové. Stará se o ni se dvěma pečovatelkami

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
jana hlavacova
Zdroj: Nextfoto

Je to už nějaký čas, co se herečka Jana Hlaváčová stáhla z veřejného života. Přestala se objevovat mezi lidmi, ukončila kariéru a je především doma, kde se o ni společně se dvěma pečovatelkami stará dcera Barbora Munzarová. Jak je na tom Hlaváčová po zdravotní stránce?

Bára Munzarová má sice spoustu práce se svou hereckou kariérou, maminka při ní ale vždy stála a ona teď dělá maximum, aby se jí mohla odvděčit. Proto si najde dostatek času a o ženu, která jí byla v životě velkým příkladem, se stará a tráví s ní každou volnou minutu.

  1. O Hlaváčové se v posledních měsících psalo v médiích, že trpí častými výpadky paměti, několikrát se dokonce objevila i spekulace o Parkinsonově chorobě. Ale Munzarová všechny tyto řeči vyvrací. Její maminka na tom sice není zdravotně úplně nejlépe, avšak hlava jí prý slouží.

Jsou to nesmysly

„Psalo se, že má Parkinsona, nebo různé jiné věci, ale to jsou nesmysly. Maminka ráda luští křížovky, hlava jí naprosto funguje,“ uvedla Bára podle webu Žena aktuálně s tím, že rozhodně není pravda nic, co by se v médiích objevilo. Hlaváčová prý potřebuje pouze trochu klidu.

„Kouká se na televizi, ale leží si a má ráda svoje soukromí. Je ráda, když jí zavolají bývalí studenti nebo se za ní zastaví přítelkyně, ale to stačí,“ vysvětluje herečka s tím, že její maminka je jednoduše už starší žena, která potřebuje klid a hodně odpočinku.

„Občas taky samozřejmě jsou nějaké výpadky paměti, čas nezastavíme. Je tam i nějaká medikace, ale jinak je vše v pořádku,“ dodává Bára. Nejde ale podle ní o to, že by už Hlaváčové nefungovala hlava, jak některá média říkají, ale spíše o to, že sem tam něco zapomene.

Postará se o ni

Podle Aha! se v minulosti řešila i otázka, zda dá Bára svou maminku do domova důchodců, nebo do nějakého pečovatelského domu. To ale herečka odmítá. O tom, že by měla Hlaváčová opustit vilu v pražských Modřanech nechce ani slyšet.

„Mám maminku v domácí péči a udělám všechno, aby to tak zůstalo. Naštěstí jsme zabezpečeni a můžeme si to dovolit, za to jsem velmi vděčná,“ říká žena, která se stejně tak postarala i o svého otce Luďka Munzara, když mu bylo nejhůře. Rodinu by prý nikdy neopustila.

„Udělala jsem všechno, aby mohl být do poslední chvíle doma,“ uvedla Bára. Její otec na tom zdravotně nebyl dobře, trápilo ho nemocné srdce a selhávající ledviny. Přesto pro něho do poslední chvíle byla oporou. A prý stejně tomu bude i u maminky.

Zdroj: Žena aktuálně, Aha!, Stream

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články