Bára Basiková vtipně reaguje na aktuální situaci. Na videu přezpívala svou známou píseň Souměrná

od Markéta Krejčí
< 1 minuta čtení
Basikova Bara
Zdroj: Profimedia

Slavná česká zpěvačka Bára Basiková právě vydává remasterovanou podobu svého prvního sólového alba. A zvolila k tomu velmi originální promo. Na svůj Instagram přidala video, kde zpívá zřejmě největší hit této desky píseň Souměrná, avšak v lehce pozměněném vydání.

Bára Basiková se narodila roku 1963 v Praze. Jedná se o jednu z nejvíce renesančních zpěvaček u nás. Prosazovat se začala především v 80. letech.

V té době působila například v kapele Martina Němce Precedens, hrála také se skupinou Stromboli Michala Pavlíčka, kde se potkala i s Vildou Čokem.

Přelomová deska

V roce 1991 pak spatřilo světlo světa její úplně první sólové album, které neslo prostý název Bára Basiková. Zpěvačka na něj dodnes vzpomíná, a proto se ho rozhodla nyní opět oživit.

Remasterovaná verze tohoto alba se právě teď dostává na pulty obchodů. Posluchači mají na výběr klasické CD či LP. Je ale k dispozici také v digitální podobě na platformách k tomu určených.

Chybět tam nemůže zřejmě nejslavnější hit zpěvačky, píseň Souměrná, kterou pro ni napsal Ota Balage a otextoval ji Jan Sahara Hedl.

Souměrná nebo plynoměrná?

Právě z této písně si udělala zpěvačka legraci na svém Instagramu. Když procházela kolem dveří s nápisem plynoměrná místnost, tak neváhala.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Bára Basiková (@barabasikova.cz)

Stoupla si ke dveřím a začala pět svůj nejznámější hit, ovšem místo souměrná zpívala plynoměrná. Což dalo písni úplně nový rozměr.

Nádherný text dodnes nevyluštěn

Ale i v originálním znění je tato krásná balada značnou záhadou. Basiková několikrát uvedla, že nikdo vlastně neví, o čem píseň je.

„Sahara je skutečný básník, nemusíme přesně rozumět, o čem vypráví, ale stejně nás jeho verše posadí na zadek, “ uvedla například pro iDNES.cz. Nutno dodat, že Bářin hlas zní pořád perfektně, ať už zpívá cokoliv.

Zdroj: iDNES.cz, Instagram, Musicserver.cz

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články