Bára Basiková promluvila o lidech, kteří parazitovali na Ivetě Bartošové. Měli by si sáhnout do svědomí

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
bara basikova
Zdroj: Nextfoto

Bára Basiková byla velmi dobrou přítelkyní zesnulé Ivety Bartošové. O té se v současné době hodně mluví i díky dokumentu, který o ní byl natočen. Basiková na kolegyni a kamarádku vzpomíná jenom v dobrém, v rozhovoru pro TV Nova navíc prozradila, s čím vším se jí Iveta svěřovala a jak se pár let před svou smrtí změnila.

„Já jsem z ní vždy cítila, že není šťastná,“ začala Basiková na úvod. Na Bartošové, která v roce 2014 spáchala sebevraždu skokem pod vlak, bylo prý už dlouho vidět, že s ní něco není v pořádku, že nežije život, který by si přála. A to i přesto, že v médiích to možná vypadalo jinak.

„Ať to bylo, jak to bylo, všechny ty fotografie a reklamy, jak je všechno zalité štěstím, jak má s Láďou krásný vztah, jak má malého chlapečka… To všechno ve skutečnosti vůbec nebyla pravda. Vím, že se mi tenkrát svěřovala, že ji Láďa podporuje v jejích rozhodnutích jenom minimálně.“

Nechtěl, aby se vracela do showbyznysu

Iveta Bartošová měla dlouhou dobu problémy, pokusila se z nich ale dostat a chtěla se opět vrátit na hudební scénu, ukázat lidem, že zabojovala. Navíc v té době měla miminko a po jeho narození chtěla zpět mezi lidi. Jenomže její partner Ladislav Štaidl ji v návratu do showbyznysu nepodporoval, a podle Basikové si to dokonce vyloženě nepřál.

„Já jsem to moc nechápala, protože on ji znal od začátku jako zpěvačku. Nejspíš si myslel, že mu porodí syna a potom bude ženou v domácnosti,“ říká Basiková. Dodává, že Iveta si přála úplně obyčejnou lásku, podporu muže, který by ji miloval takovou, jaká je.

„Chtěla podporu a důvěru. Chtěla mít partnera, který ji bude obdivovat za to, jaká je. Za to, že je zpěvačka, miluje svět showbyznysu, miluje pódium. To jí ale asi žádný z jejích partnerů nesplnil,“ dodává smutně hudebnice. Podotýká, že Iveta mohla být i skvělou matkou, potřebovala ale především kontakt s fanoušky.

Dcery ji milovaly

Basiková měla Ivetu prý nejraději v době, kdy jejím dcerám bylo asi 6 a 8 let. „Tehdy nebyla Iveta blondýnka, měla delší tmavé vlasy, moc jí to slušelo. Hodně vystupovala, bylo vidět, že je pro ni hudba vším. Moje dcery ji milovaly, dokonce byly na jednom jejím koncertě,“ svěřila se Bára.

Zpěvačka také vzpomíná na 80. léta, o kterých mluví sice jako o době plné totalitních příkazů a zákazů, zároveň ale také o době, kdy byli lidé plní energie, pořádaly se skvělé koncerty a každý si dokázal najít cestu ke kultuře. Včetně právě Ivety Bartošové.

„Byla bych moc ráda, kdyby si v souvislosti s dokumentem o Ivetě všichni, kdo na ní parazitovali, a ti, kdo se podíleli na jejím neštěstí, sáhli do svědomí,“ uzavírá rozhovor Basiková, která Bartošovou milovala a snažila se jí podle svých slov na rozdíl od mnohých jiných pomáhat.

Zdroj: TV Nova

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články