Bára Basiková byla nechtěné dítě. Matka jí dětství pěkně znepříjemnila

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
bara basikova
Zdroj: Profimedia

Zpěvačka Bára Basiková je už od mládí šťavnatým soustem pro bulvár a ani rok před šedesátinami nežije úplně běžný život. Během své bláznivé životní jízdy stihla tři manželství, tři děti, dost dalších vztahů, které neměly dlouhého trvání, a vytvořila celou řadu populárních hitů.

Patří také k celebritám, které se nevyhýbají rozhovorům a netají svou minulost. Dokonce se přiznala, že na prahu šedesátky zkusila i seznamku, protože stále věří na lásku.  

Celým životem, který byl střídavě zalitý sluncem a bičovaný bouřemi, se táhne její vzpomínka z dětství, která je spojená s matkou. Ta ji brala jako přítěž, nikdy ji nepochválila a nevěřila, že by v hudební branži mohla něčeho dosáhnout. Vinila ji z vlastního neuspokojivého života. 

Hudba si ji našla, přestože matka se jejímu zpěvu posmívala 

S televizními kamerami se setkala už v jedenácti letech v pořadu Zpívá celá rodina, kde vystupovala s bratrem, matkou a dědečkem.

Právě ten byl její oporou a věřil, že má talent. Jemu tak vděčí za to, že ji vzali do Kühlova pěveckého sboru a později do Lidové školy umění ve Voršilské ulici v Praze.  

Dědeček bohužel brzy zemřel a život s matkou nebyl moc příjemný. Neustále dceři vyčítala, že kvůli jejímu narození měla zkažený život, a pochvaly se od ní nikdy nedočkala. 

Začínala s kapelou 

Přestože byla Bára doma přehlížená, vystudovala a nastoupila do zaměstnání jako ekonomka. Hudba ji však stále lákala, a když se jí úplnou náhodou podařilo v pozici záskoku zpívat na vystoupení skupiny Precedens, tak získala trvalé angažmá v kapele.  

Když začala zpívat se skupinou Stromboli, byla už poměrně známou zpěvačkou a její hudební kariéra se začala nadějně rozjíždět. Hvězdu z ní však udělaly až role v muzikálech, kde sklízela jeden úspěch za druhým. 

V osobním životě to měla plné zvratů 

Soukromý život měla možná ještě pestřejší než hudební kariéru a v bulváru byla velmi oblíbená. Když šlo o Báru, bylo zkrátka o čem psát. Její vztahy byly pod drobnohledem, objevovaly se i senzace, že má zpěvačka lesbický poměr nebo že je drogově závislá. 

Tři manželství, tři děti 

V roce 1990 se vdala a po porodu dvojčat to už vypadalo, že se už vybouřila a má konečně rodinu, kterou sama vlastně nikdy nepoznala. Jenže manželství s muzikantem Petrem Jíchou vydrželo pouhých sedm let. Zpěvačka se v minulosti zmínila, že se choval hrubě a ve vztahu byla také nevěra. Špatné manželství jí však přineslo dvě krásné dcery, Annu a Marii, které už jsou dospělé. 

Podruhé si manžela ulovila v úplně jiných vodách. Ale ani s architektem Pizingerem to nebyla šťastná volba. Třetím pokusem bylo manželství s výrazně mladším mužem, kterému Bára mu v 45 letech porodila syna. Petr Polák se také u rodinného krbu neohříval dlouho. Věkový rozdíl 15 let zřejmě sehrál svou roli. 

Zpěvačka však hledání toho pravého muže ani na prahu šedesátky nevzdává a lásce se nebrání. V životě si už splnila hodně přání, radost ji dělají i děti, má stále úspěch v profesi, kterou miluje, ale hořkost z dětství zůstala. 

Zdroj: Expres, iDNES, Krajské listy

Autor: Lída Kropáčková 


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články