Bába Tutovka milovala tlusté maso a rum. Přesto byla křehkou ženou a při objímání se jí lámala žebra

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Valerie Kaplanova
Zdroj: Profimedia

Nejprve pracovala jako sekretářka, potom ji uchvátilo divadlo, a nakonec se proslavila ve filmech. Valerie Kaplanová si zahrála mnoho rolí, pravděpodobně nejslavnější z nich je ale babička z komedií Zdeňka Trošky. Jaký byl život herečky, která svět opustila v roce 1999?

Zahrála si mimo jiné smrtku v pohádce Honza málem králem, mnoho lidí si ji také pamatuje jako bábu Tutovku z televizní loterie. Ačkoli se před kameru dostala až ve svých 50 letech, má na kontě mnoho nezapomenutelných rolí a i po letech si ji lidé pamatují.

Křehká babička

Valerie Kaplanová byla žena drobnější postavy, vyhublá a křehká. I proto dostávala nejvíce role babiček. Její první velkou rolí nicméně byla právě smrtka z pohádky Honza málem králem.

Na tuto zkušenost nejspíš nikdy nezapomněla. A to nejen proto, že při ní zjistila, co herectví obnáší, ale také proto, že ji v jedné ze scén objal Jiří Korn tak pevně, že jí zlomil dvě žebra, uvádí Kafe. Na příhodu ale nakonec vzpomínala se smíchem.

Už méně vtipné bylo, když málem dostala do vězení Martina Dejdara. Dala mu totiž kanadské dolary, které si doma skladovala v trezoru. Neměla ale tušení, že jsou falešné, vysvětluje Blesk.

„Bankéř ze směnárny tu bankovku vzal, projel ji tím svým přístrojem a najednou se ozval alarm. Za pět minut dorazili policajti a odvedli nás na služebnu. Ukázalo se, že ty peníze jsou falešné. Naštěstí nás pak pustili, protože se jednalo jen o malou sumu,“ prozradil později s úsměvem Dejdar.

Tučné maso a rum

Ačkoli měla drobnou a křehkou postavu, nebylo to tím, že by špatně jedla. Naopak si ráda dopřávala masité pokrmy. A čím tučnější jídlo bylo, tím více si na něm pochutnala, píše Pardubický deník.

Měla ráda tradiční česká jídla, milovala perlivé nápoje a velmi často si dopřávala také kvalitní rum. Co se týče mužů, na ty ve svém životě moc štěstí neměla. Vdaná byla jen jednou, s úředníkem se ale po krátkém čase rozvedla.

U fanoušků byla velmi oblíbená. Až ji to někdy samotnou zaráželo. „Nikdy bych nevěřila, že Tutovka vyvolá takový poprask. Vždyť já pomalu nemohla ani do krámu pro chleba. Každý na mě volal bábo Tutovko!“ cituje její slova ze staršího rozhovoru web Super.

Zdroj: Extra, Blesk, Super, Pardubický deník, Kafe, Prima Ženy

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články