Bába pod kořenem, Bába Tutovka i Malá mořská víla. Schillerová ve spacáku je terčem internetových vtipálků

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Alena Schillerova
Zdroj: LADISLAV KŘIVAN / MAFRA / Profimedia

„Tak tohle teda ne! Tohle je Poslanecká sněmovna a já si nesu spacáky. A víte proč? Protože příští týden uděláme všechno proto, abychom zabránili krádeži za bílého dne na důchodcích.“ Těmito slovy uvádí Alena Schillerová své nejnovější video na tiktoku. Její fotka ve spacáku se stala populární velmi rychle, šéfka poslaneckého klubu ANO ale nejspíš nečekala, že bude také terčem internetových vtipálků.

Alena Schillerová má tiktok poměrně krátkou dobu. Pod většinou jejích videí se objevují nějaké ty vtipné komentáře, ne každý totiž bere její vystupování na sociální síti úplně vážně.

Po jejím posledním videu internet zaplavily desítky vtípků, kde je politička ve spacáku v hlavní roli. Reaguje jím na současného ministra financí Zbyňka Stanjuru, který uvedl, že se změnami, jež ohledně důchodů vláda plánuje, neustoupí.

Schillerová se proti tomu rozhodla bojovat spacákem a stala se terčem vtipálků, kteří na podobnou příležitost čekali.

Terčem posměchu

Pod samotným videem se Schillerová dočkala sice menší podpory, většina lidí se jí ale vysmála s tím, že na tiktoku toho s podobným příspěvkem moc nezmůže. „Zkuste Kaufland,“ poradil jeden ze sledujících s tím, že tam narazí na daleko více důchodců než na internetu.

Na sociálních sítích se pak objevilo velké množství upravených fotek, na které si lidé ze Schillerové ve spacáku dělají legrací.

„Co nechceš vidět, když se probudíš po brutální party,“ napsal například k jedné z fotek na twitteru uživatel s přezdívkou Ježíš.

Vtípky si neodpustili ani politici

Grafik Tomáš Břínek ze Schillerové udělal Malou mořskou vílu Ariel a připsal k příspěvku, že už se politička chystá na obstrukce a spacáky má připravené.

Ivan Bartoš pak zase zavzpomínal na slavnou paní Zdenu z reportáže TV Nova, která uvízla pod kořenem stromů.

„Do nového týdne s elánem. Nemohl jsem si pomoci. PS: Patrně větší množství lidí fenomén zaseknuté paní pod kořenem nezná, přitom je z toho dnes už poutní místo,“ uvedl v příspěvku na facebooku.

V komentářích pod koláží, kterou Bartoš sdílel, se pak Schillerová objevila ještě v několika dalších verzích. Někteří ji vidí jako Bábu Tutovku z komedie Slunce, seno…, jiní přidávají k její hlavě bubliny s různými nelichotivými hláškami.

Schillerová se pozornosti dočkala, její video tak rozhodně nebude zapomenuto. Jde ale nejspíš o jiný druh pozornosti, než si přála.

Už teď se lidé těší, co se objeví na jejím tiktoku příště, vtipálci se totiž nemohou dočkat dalšího materiálu pro své fórky.

Zdroj: Přehledně24, TikTok, Twitter, Facebook

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články