Zpěváka hitu Mumuland byste dnes na ulici nepoznali. Takto se změnil Petr Kotvald

od Andrea Světlíková
2 minuty čtení
petr kotvald
Zdroj: David Malík / CNC / Profimedia

Na fotografii z roku 2013 se na svět usmívá mladě vypadající zpěvák, tanečník, producent a herec. Dnes po osmi letech byste ho téměř nepoznali a rozhodně by vás nenapadlo, že je mu pouze šedesát jedna let.

Petr Kotvald se narodil v roce 1959. Už jako mladý se učil zpívat a hrát na klavír na lidové škole v Žatci. Studoval sice elektrotechniku, k tomu byl ale členem kapely Scarabeus a pomalu si budoval kariéru.

Když se Kotvald seznámil se Standou Hložkem a společně začali po boku Hany Zagorové vystupovat v orchestru Karla Vágnera, proslavili se a jejich popularita stoupla natolik, že se o nich dalo mluvit jako o celebritách.

Světové písně v českém formátu

Když v roce 1986 založil Kotvald svou vlastní kapelu, pojmenoval ji Trik. I když se do roku 2012, od kterého hraje v současném složení, značně změnila, její jméno zůstalo stejné.

Skupina hrála a dodnes hraje především hity světového formátu, které si ve svém vlastním podání předělala do českého znění. Jde o písně Charlieho Chaplina, Stinga, Stevieho Wondera, dokonce i Freddieho Mercuryho.

Kotvald se proslavil kromě předělávek také nezapomenutelnými hity, mezi které patří například Holky z naší školky.

Jeho hudební klipy a záznamy z vystoupení vycházely na VHS kazetách a byly fanoušky velmi rychle kupované. Kotvald si také zahrál v několika muzikálech, mezi nejslavnější patří Mamma Mia! nebo Romeo a Julie.

petr kotvald.

Zdroj: Profimedia

V roce 2016 se stal jedním z herců ve filmu s názvem Muzikál aneb Cesty ke štěstí, kde si zahrál postavu otce Davida.

I když zešedivěl, na kontě má desítky ocenění

Dnes je z Petra Kotvalda muž s šedými vlasy, který vypadá o něco starší, než ve skutečnosti je. To ovšem neznamená, že vypadá zle. I jako pánovi s šedinami mu to sluší a nadále se věnuje showbyznysu.

Dělá rozhovory s médii a pracuje na nových hitech, protože si sám uvědomuje, že jeho kariéra ještě není u konce. A všechna ocenění, kterých dosáhl během svého života, ho motivují k tomu, aby pokračoval.

Už v roce 1978, kdy teprve začínal, získal své první ocenění za osobitou interpretaci na festivalu Mladá píseň Jihlava. O rok později získal na stejném festivalu hlavní cenu. Roku 2000 zase získal páté místo v anketě TýTý, čímž dokázal, že ho lidé uznávají a obdivují.

My proto doufáme, že i ve svém věku ještě nehodlá kariéru ukončit a třeba ještě Česku ukáže, že si zaslouží další ocenění za svou práci.

Autor: Šárka Cvrkalová

Související články