Autor hitů Michala Davida Zdeněk Barták během pár měsíců přišel o dítě i manželku

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
zdenek bartak
Zdroj: Profimedia

Nonstop a Nenapovídej. Písničky k filmům Kamarád do deště nebo Discopříběh. Tak právě ty má na svědomí hudební skladatel Zdeněk Barták. Jeho hudba zní také pravidelně doma fanouškům seriálu Policie Modrava, ke kterému napsal znělku. Má za sebou řadu hudebních úspěchů, jeho život ale nebyl vždy snadný.

Svůj talent považuje za dar, podle Aha! za něj ale v tom případě krutě zaplatil. O tom, co se mu stalo, dlouho nikde nemluvil a tajemství znal jenom úzký okruh jeho přátel. Po letech ale bolest odešla, a Barták se konečně odhodlal svěřit se světu.

„Poprvé jsem se ženil mladý, bylo mi dvaadvacet a Marii o rok méně. Čekali jsme dítě,“ svěřil se v rozhovoru. Ačkoli je to už několik desítek let, stále měl problém s tím, aby se přemohl a nerozplakal se. A není divu, příběh totiž nepokračuje šťastně.

Zemřel mu nenarozený potomek

Barták s manželkou se na dítě moc těšili. Byla to pro ně velká událost. Jenomže v sedmém měsíci těhotenství přestalo dítěti uvnitř těla maminky bít srdce. Marie tak musela na svět přivést mrtvého novorozence.

To dvojice překonávala jen velmi těžko. Z celé situace se tehdy novomanželé zhroutili. Museli se ale i tak pokoušet nějak žít, takže se Zdeněk dál věnoval své práci. Když se dva měsíce po smrti miminka vraceli z jedné hudební akce, stala se jim nehoda.

„Jeli jsme škodovkou po tehdy asi třicetikilometrové dálnici a sjeli špatným výjezdem na starou kolínskou. Tam nás ze silnice vytlačil kamion a narazil nás na strom. Marie vedle mě zemřela,“ popisuje Barták.

Dodává, že se tehdy vraceli z akce předčasně, protože se jim příliš nelíbila. Možná, že kdyby zůstali do konce, kdyby nepospíchali domů za Mariinými rodiči, kteří jim oznámili, že dorazili na návštěvu, možná mohlo být všechno jinak.

Nikdy nezapomene

Pro Zdeňka to byla obrovská rána. Tak velká, že dlouhé roky nedokázal v médiích o tragédii promluvit. „Zhroutil se mi svět. Je to už skoro padesát let, ale pořád na to nemohu zapomenout,“ přiznává.

Zdeněk Barták dlouho zůstával sám. Nakonec si našel novou lásku, oženil se podruhé a narodil se mu syn Daniel. Manželství se ale po čase rozpadlo. Nakonec si Barták naše třetí ženu, se kterou žije šťastně dodnes. I tak ale někdy prý myslí na to, jak by to všechno dopadlo, kdyby se tehdy rozhodli odjet až po tom, co koncert skutečně skončil.

Zdroj: Super, Aha!

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články