Atticus Shaffer je v reálném životě výškově spíš podprůměrňák. Bojuje se vzácnou nemocí

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Atticus Shaffer
Zdroj: Profimedia

Je mu 25 let, ale výšku má jako desetiletý chlapec. Atticus Shaffer, který se proslavil především rolí Bricka v seriálu Průměrňákovi, trpí vzácnou nemocí, kvůli které měří pouhých 1,4 metru. Ačkoli se snaží dělat si ze svého postižení legraci a brát ho s nadhledem, jde o nepříjemný a mnohdy velmi bolestivý problém.

Když se seriál Průměrňákovi točil, většina lidí považovala představitele Bricka za dítě. Ve skutečnosti už byl ale tehdy dospělým mužem. Vzácná nemoc Osteogenesis imperfecta výrazně ovlivňuje nejen jeho vzhled.

Genetické prokletí

Zdravotní problémy zdědil Atticus po své matce. Prognózy lékařů podle webu Extralife dokonce hovořily o tom, že nikdy nebude chodit. To se nakonec nestalo, i tak ale nemoc život herce velmi mění. A rozhodně ne v dobrém.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Atticus Shaffer (@atticusshaffervlog)

Osteogenesis imperfecta je vážná porucha růstu projevující se především deformací končetin, uvádí web Pro lékaře. Pacienti mají velmi křehké kosti, trpí častými zlomeninami a bolestmi končetin.

Atticus Shaffer si prožil mnohé. Například při jednom banálním uklouznutí spadl tak nešťastně, že si zlomil obě nohy a vykloubil rameno. A zlámané prsty na rukou prý ani nepočítá.

Nemoc bere statečně

Herec se snaží brát problémy s nadhledem. Přiznává, že často trpí bolestmi, nemůže se věnovat prakticky žádnému sportu a musí se v životě hodně omezovat. Přesto se ale snaží dívat na svět pozitivně.

„Jsem hrdý na to, že jsem jiný. Každý je normální, protože jí, spí a dělá normální věci. Ale zároveň každý má něco, čím je jedinečný,“ cituje jeho slova server TV Guru.

Jako malý nechodil do školy, učil se doma a docházel pouze na zkoušky. I nyní se musí v životě hodně omezovat, neustále na sebe dávat pozor, brát léky a chodit na lékařské prohlídky. To mu ale nebrání v tom, aby šel za svým snem a dělal v životě to, co ho baví.

Zdroj: TV Guru, Instagram, Extralife, Pro lékaře

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články