Arnold Schwarzenegger: Otec nacista nás týral, vedlo to k bratrově předčasné smrti

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Arnold Schwarzenegger
Zdroj: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com

Rodiče si nevybíráme a bohužel se ne vždy jedná o laskavé a milující osoby. Své o tom ví i slavný herec Arnold Schwarzenegger, který o svém otci mluví jen ve špatném.

Nelze se mu však divit. Gustav Schwarzenegger byl člověk, který fyzicky týral Arnolda i jeho mladšího bratra. Herec si dokonce myslí, že právě toto fyzické týrání způsobilo bratrovu smrt.

Otec nacista

Ačkoliv má herec za to, že právě povaha jeho otce jej hnala k tomu, aby se dostal na vrchol, zároveň věří, že může za předčasnou smrt jeho sourozence Meinharda.

Arnold se narodil dva roky po skončení druhé světové války, ve které jeho otec působil jako člen paramilitární organizace Sturmabteilung přináležící nacistické straně.

V minisérii s názvem Arnold, kterou uvedla platforma Netlix, vzpomíná bývalý guvernér Kalifornie na své tvrdé dětství strávené v rakouské vesnici Thal, které bylo dle něj ovlivněno posttraumatickým stresovým syndromem jeho otce.

„Byl tři dny pohřben pod budovami, sutinami, a navíc prohráli válku. Vrátili se domů v depresi. Rakousko bylo zemí zlomených mužů. Myslím, že byly chvíle, kdy můj otec opravdu bojoval,“ říká herec.

Právě tyto vzpomínky následně vedly hvězdu akčních filmů k tomu, aby se na svém twitteru vyjádřil k aktuálnímu dění na Ukrajině. Uvedl, že nechce, aby vojáci skončili stejně jako jeho otec.

Život plný soupeření a týrání

Sourozenci prý museli mezi sebou neustále soupeřit. Doslova si museli vydělat i na snídani.

Představitel Terminátora v minisérii reflektuje i Den matek, kdy otec i z trhání květin udělal soutěž. Také syny mlátil páskem a jeho chování eskalovalo, když se napil. Vždy se jim rozbušilo srdce a čekali, co přijde.

„Někdy to byl laskavý otec, jindy se vracel domů opilý ve tři ráno a křičel,“ vzpomíná Arnold na jeho chování, které považovali s bratrem za schizofrenní.

Otec dohnal bratra k smrti

Arnold v roce 1968 odešel do Ameriky. O tři roky později jej zasáhla smutná zpráva o bratrově smrti.

Meinhard v opilosti naboural do telefonního sloupu a na místě zemřel. Herec je přesvědčený o tom, že jeho bratr začal pít právě kvůli otcově tvrdé výchově.

„Brutalita, která byla doma, bití, které jsme občas dostali od našich rodičů – to vše si myslím, že nemohl vydržet,“ dodává herec s tím, že bratr byl citlivější.

Arnold Schwarzenegger si i přes nelehké dětství, nebo možná právě kvůli němu, vybudoval svůj vlastní život v Americe a říká: „Nietzsche měl pravdu: co tě nezabije, to tě posílí.“

Zdroje: Insider, New York Post, Far Out, Twitter

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články