Anthony Hopkins se i v 86 letech cítí skvěle. Zahrál si roli Nicholase Wintona a přebral Evropskou filmovou cenu za celoživotní dílo

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Anthony Hopkins
Zdroj: Profimedia

Je mu 86 let, stále se ale cítí skvěle a věnuje se herectví, jak jen může. Anthony Hopkins si zahrál hlavní roli ve snímku Jeden život, který spatřil světlo světa v minulém roce. Ztvárnil v něm Nicholase Wintona, humanitárního pracovníka, který v roce 1939 zachránil 669 dětí před transportem do koncentračních táborů.

Dvojnásobný držitel Oscara podle svých slov zažívá v posledních letech chvíle blaženosti. Přes 20 let je šťastně ženatý s mladší manželkou, věnuje se dabingu i herectví a daří se mu jak v osobním, tak i v soukromém životě.

Cena za celoživotní dílo

Hopkins je vynikající herec, který má na svém kontě mnoho rolí. Evropskou filmovou cenu za celoživotní dílo, které se nedávno dočkal, si bezpochyby zasloužil. S pokorou za ni poděkoval na instagramu, kde se setkal s celou řadou milých vzkazů od sledujících.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Anthony Hopkins (@anthonyhopkins)

„Důležité je to, že se cítím zdravý. A podle všeho jsem ve skvělé kondici, nedávno jsem byl na lékařské prohlídce a vše je v pořádku,“ pochlubil se herec začátkem letošního roku.

Doplnil, že si je vědom své smrtelnosti, zároveň ho ale práce drží při životě. Vzdát se jí proto jen tak nehodlá. Jeho výkon ve snímku Jeden život byl obdivuhodný a hlavní roli sehrál i ve svém věku skvěle. Je vidět, že má stále co ukázat.

Skromný hrdina

V rozhovoru pro BBC herec uvedl, že Nicholase Wintona velmi obdivuje. Ztvárnit jeho osobu pro něj byla obrovská čest. A to i proto, že údajně Winton nikdy nechtěl být považován za hrdinu. Doufal jenom, že se z jeho činů lidé poučí.

„Nebylo na tom nic hrdinského. Šlo pouze o otázku organizace a práce,“ uvedl sám Nicholas v roce 2014, jen necelý rok před svou smrtí. A právě i za tato slova ho herec, který později jeho postavu ztvárnil, vždy právě za hrdinu považoval.

Zdroj: People, Instagram, Variety, BBC, The Times of Israel

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články