Anna Slováčková otevřeně o strašáku s názvem dysfázie: Příběh, díky kterému můžete ochránit i vaše dítě

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
anna slovackova
Zdroj: Profimedia

„Na fotce se mnou vidíte krasavce Tadeáška s maminkou,“ začíná příběh na svém Instagramu zpěvačka Anna Julie Slováčková, která si v minulosti sama prošla svým. Možná právě proto chce mnohým pomáhat a rozhodla se zveřejněním příběhu varovat před nebezpečím nemoci zvané dysfázie.

Celá řada herců a zpěváků využívá sociální sítě k vlastní propagaci a ke sdílení zážitků ze svého života. Slováčková tentokrát ale ukázala, že slovo, které celebrity na Instagramu mají, se dá využít i jinak. Žena z fotografie se jí totiž svěřila s problémy, které její chlapec má.

Dysfázie je problém, který se projevuje neschopností srozumitelně mluvit a obecně ztíženou schopností verbálně komunikovat. „A co je horšího – poslední dobou takových dětí dost přibývá,“ píše zpěvačka. Proto se rozhodla společně s Tadeášovou maminkou ukázat ostatním, že se tomu dá pomoci.

Nikdo v tom není sám

„Tadeáš je veselý a chytrý kluk, ale tak tomu vždy nebylo. Než se pustil do svého boje s odborníky, byl často zoufalý. Jelikož na sobě ale od tří let tvrdě pracuje, má veliké pokroky,“ vysvětluje Slováčková a dodává, že mnohdy se na problém přijde později a rodiče pak mají problém čas s dítětem dohnat.

Následně Anna upozornila, na co si musí rodiče dát u dítěte pozor, a sepsala seznam hlavních příznaků dysfázie, na které je třeba reagovat. Patří k nim neschopnost dítěte tvořit věty, špatný slovosled a neschopnost porozumět tomu, co mu říkáte.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený 𝓐𝓷𝓷𝓪 𝓙𝓾𝓵𝓲𝓮 𝓢𝓵𝓸𝓿𝓪𝓬𝓴𝓸𝓿𝓪 (@anna_julie_slovackova)

„Káťa říkala, že nejlepší je vyhledat pediatra a poprosit ho o doporučení k psychologovi,“ radí Slováčková. „Káťa s Tadeáškem prošli i akupunkturou a používali Bachovy kapky na míru. Jsem moc ráda, že jsem ty dva mohla osobně poznat a poslat jejich příběh dál,“ dodává.

Díky za všechny malé bojovníky

Příspěvek Slováčkové dlouho nečekal na první komentáře. Velmi rychle se objevila celá řada lidí, kteří přidali nějaké ty rady, protože mají problém doma úplně stejný. Jiní zase děkují zpěvačce za její vyjádření a doufají, že co nejvíce lidem její příběh pomůže.

Většina fanoušků pak přeje hodně štěstí Tadeáškovi i jeho mamince, protože chápou, jak náročné to pro rodinu musí být. Číst tolik milých slov musí být pro Annu Slováčkovou, ale i pro maminku chlapce velmi přívětivou reakcí.

„DÍKY je za všechny maminky, tatínky a především malé bojovníky,“ shrnuje situaci jeden z komentářů. Není nejspíš úplně od věci říci, že tohle jedno poděkování pravděpodobně hovoří za všechny a lépe by se to snad ani vyjádřit nedalo.

Zdroj: Instagram

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články