Anna Fialová má pochopení pro mnohá jednání Ivety Bartošové, ale s její sebevraždou a opuštěním syna se neztotožnila

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
anna fialova
Zdroj: Profimedia

Herečka Anna Fialová uzavřela dotočením minisérie Iveta jednu životní etapu. Během tří sérií se seznámila s démony života Ivety Bartošové a pro mnohé z nich našla pochopení. Ohledně jednoho zpěvaččina rozhodnutí se ale nedokázala s postavou ztotožnit. Nemá totiž pochopení pro opuštění dítěte a spáchání sebevraždy.

V roce 2022, tedy po odvysílání první řady minisérie Iveta, měla ještě herečka určité pochopení pro osud zpěvačky.

Opuštění dítěte

„To, že Petr zemřel na železničním přejezdu a Iveta skočila pod vlak, myslím není náhoda. Je to čistě můj názor, ale z toho, jak jsem se na roli připravovala, jsem cítila, že Petr byl Ivetina největší láska a všechno, co se v jejím životě později dělo, vycházelo z touhy zaplnit to strašlivé prázdno, které jí po něm zbylo. Řekla bych, že Ivetu Petrova smrt tak bolela, že se za každou cenu snažila najít někoho, koho by mohla milovat stejně jako jeho. Jenomže to nešlo,“ řekla v rozhovoru pro Aktuálně a bylo zřejmé, jak svou postavu prožívá.

Po poslední natočené sérii už ale herečka takovou empatii k životu zpěvačky nenachází. V rozhovoru pro iRozhlas herečka mluvila o tom, že když hraje nějakou roli, je třeba se s postavou ztotožnit a najít pochopení.

„Iveta už nechtěla snášet a rozhodla se, že si vezme život a zanechá po sobě dítě, to pochopení k její bolesti jsem nenašla,“ uvedla Anna.

Má pro zpěvačku pochopení

To ale neznamená, že by si o Ivetě myslela něco ošklivého, což ukazují její další rozhovory.

„Myslím si, že to byla hlavně neuvěřitelně citlivá a křehká holka s obrovským snem a pílí. Snažila se ze všech sil, aby mohla dělat to, co si vysnila. Pak se dostala do víru showbyznysu osmdesátých let, a zvlášť umělecký svět musel být pro mladé holky docela náročný,“ řekla v dubnu tohoto roku pro Aplausin.

Velmi těžký také byl pro herečku začátek natáčení třetí série, protože se jednalo o tahanice u soudu. Herečka ale v rozhovoru pro Novinky uvedla, že každá série pro ni byla něčím náročná, protože musela procházet těžkými zkouškami.

„Iveta je v každé ze tří řad v některých ohledech docela jinou osobností. Samozřejmě je pořád jedna a ta samá, snažila jsem se ji napříč seriálem propojit. Nehrála jsem postavu tím pádem jinak, ale události a prožitky jejího života vedou v naší minisérii ke třem různým ženám,“ prozradila Anna.

Ve zmíněném rozhovoru ro Novinky také dodala, že původním plánem bylo, aby zpěvačku hrál v poslední sérii někdo jiný, protože se tato etapa týkala jejího staršího věku.

„Ale po natočení prvních dvou řad jsem vycítila, že je pro mě hrozně důležité v sobě celý příběh uzavřít, neskončit v půlce jejího života. Stejně to vnímali i ostatní. Byla jsem ráda, že jsem si ho mohla doprožít,“ vysvětlila, proč k tomu nakonec nedošlo.

Zdroje: Aktuálně, iRozhlas, Aplausin, Novinky

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články