Angelina Jolie čelila stovkám včel. Víme, proč své tělo nechala dobrovolně okupovat hmyzem

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
angelina jolie
angelina jolie

Angelina Jolie je americká herečka, která se proslavila například filmy Nebezpečná síť, George Wallace nebo Gia. Ztvárnila také hrdinku Laru Croft, která je oblíbenou postavou počítačových her. Málokdo ale ví, jaký skvělý postoj má herečka a modelka k přírodě.

Za své výkony si vysloužila několik filmových cen, ke kterým patří jak Oscar, tak i Zlatý glóbus. Kromě toho, že se Angelina Jolie věnuje filmu a modelingu, je ale také milovnicí přírody.

A to nemluvíme pouze o tom, že má ráda psy, kočky a s přáteli chodí na procházky do parku. Ona je schopná pro přírodu také něco udělat. V nedávné době využila toho, že je mezi lidmi proslavená, aby zvýšila povědomí o chovu včel.

Tři dny bez sprchování

Pětačtyřicetiletá herečka se v nedávné době účastnila focení, při kterém bylo její tělo doslova pokryto stovkami včel. Ty měla nejen na hrudníku, zádech a rukou, ale i na obličeji a ve vlasech.

„Bylo zábavné se potírat feromony a poslouchat zajímavosti o tom, jak včely vlastně žijí. Jejich drobná tělíčka mě lechtala, ale ani trochu jsem neměla strach z toho, že by mě některá bodla,“ vysvětluje herečka.

„Tři dny před celou akcí jsme se nemohli mýt, protože by mýdla a šampony mohly včelám ublížit a také by mohly způsobit jejich agresivitu. Ani to mě ale neodradilo od toho, abych fotografie pomohla připravit,“ dodává.

Fotografie Angeliny pokryté včelami vyšly v médiích u příležitosti Světového dne včel, který se pravidelně koná každý rok 20. května. Má připomínat, že jsou včely užitečné a lidé se jich bojí zcela zbytečně.

„Celým projektem by mělo dojít především ke zvýšení povědomí o chovu včel, který není vůbec snadný. Zároveň chtějí ale autoři kampaně prozradit lidem, v čem jsou včely vlastně užitečné a o co všechno bychom bez nich přišli,“ tvrdí média.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Dan Winters (@danwintersphoto)

Nechtějí ubližovat

Sama Angelina Jolie se v několika rozhovorech vyjádřila k tomu, že nechápe ty, kteří bezdůvodně nebohé tvory zabíjejí. Je sice pravda, že včely dovedou být na venkovní párty otravné, na druhou stranu jsou v přírodě doma.

„Nechtějí nikomu ubližovat. Jenom pomáhají a dělají svou práci. Opylují květiny, starají se o přírodu, šíří krásu v přírodě. A to, že je přirozeně láká ovoce a sladké drinky na zahradě, není důvod je zabíjet,“ říká herečka.

Po celou dobu focení musela dodržovat Angelina pravidla, díky nimž se jí nemohlo nic stát. Včelí bodnutí totiž sice většině lidí neublíží, nikdy ale nemůžete vědět, jak na něj vaše tělo zareaguje.

„Měla jsem špunty v nose i v uších, aby se mi tam včely nedostaly. Jedna z nich se mi dostala pod šaty a skoro celou dobu mě tam lechtala. Skoro jsem se bála pohnout.“

Angelina dodává, že se kontrolovala ne proto, že by se bála, aby ji včela nebodla, ale spíše proto, aby jí sama neublížila. Je zkrátka milovnicí přírody a dokazuje to každou vteřinou.

Zdroj: geo.tv, Instagram
Autor: Šárka Cvrkalová


Související články