Aneta Langerová si kvůli opatřením vlády připadala jako blázen. Řekla, z čeho se jí zvedá žaludek

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
aneta langerova
Zdroj: Profimedia

Aneta Langerová patří k českým celebritám, které si své soukromí střeží a v médiích se příliš nevyjadřují, zároveň se ale nebojí promluvit, když se jim něco opravdu nelíbí nebo když chtějí říci něco podstatného. V současné situaci se obává situace na ukrajinských hranicích a pro média toto téma rozvedla.

V minulosti Langerová ukázala, že o svém soukromí sice mluví nerada, na druhou stranu jsou věci, o kterých by se mlčet nemělo. Fanouškům se tak otevřeně přiznala ke své sexuální orientaci a k pohledu na adopci. Ani situace mezi Ruskem a Ukrajinou ji ale teď nenechává klidnou a rozhodla se promluvit.

Podle jejích slov jde o vážnou věc, která se týká i České republiky. Není tak dobré mlčet a člověk by měl vyjádřit svůj názor. To je ale zároveň to jediné, co prý můžeme. Zpěvačku podle všeho sužuje bezmoc z toho, že nemůže nijak zakročit. Nejraději by na Ukrajinu odjela a pomáhala přímo na místě.

S přáteli bych tam jela pomáhat

„Obavy samozřejmě nějaké mám, cítím v tom strašně velkou nespravedlnost, ale těžko s tím něco udělám,“ svěřila se hudebnice pro Český rozhlas Plus. „S přáteli jsme se o tom bavili a říkali si, že máme chuť jít k hranicím Ukrajincům pomoci. Stát tam a nějak je bránit,“ dodala.

Dobře ale ví, že by to nejspíš žádný smysl nemělo. I tak ale podle svých slov nedokáže jen tak přejít to, jaké bezpráví se ve světě děje. Podle jejích slov obecně, když má někdo moc a chce jiné okupovat a být invazivní, nese to jen velmi těžce. Jen to, že si to přečte, aniž by musela vědět celý kontext, jí zvedá žaludek.

Co se týče české politiky, nezná prý Langerová nikoho osobně, a těžko tak může komukoli z nich věřit. „Volíme tak, jak volíme, a společnost vždy musí za nějaký čas dojít zase k dalšímu rozhodnutí. Doufejme, že nás to bude nějakým způsobem posouvat,“ napsala.

Pandemická opatření jí nejdou do hlavy

V souvislosti s českou politikou se vyjádřila i k pandemickým opatřením. Některá podle jejích slov dávala smysl, nad jinými se ale pozastavoval její rozum. „Protože některá ta vládní opatření – já jsem si připadala jako blázen a říkala si, že to snad není možné,“ vyjádřila se k situaci.

„Ze dne na den pořád něco měnili a já musela přeorganizovat různé věci. Zařídit se podle toho bylo hrozně složité, ta pravidla byla, jako by si někdo házel balónkem. Prostě mi to jako celek nedávalo smysl,“ doplnila ještě naštvaně vítězka první řady Česko hledá SuperStar.

Nakonec ještě dodala, že není jako Bob Dylan a rozhodně se ohledně ničeho nechystá zpívat protestsongy. Podle jejích slov by ke zdárnému rozhodnutí vždy měla dojít společnost sama. Jediné, co může udělat, je sem tam v médiích projevit svůj názor.

Zdroj: extra.cz, plus.rozhlas.cz

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články