Andrej Babiš koupil obytňák: Tady můžu vařit, tady spát. A můžu s tím i jezdit za lidmi

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
andrej babis
Zdroj: TOMÁŠ KRIST / MAFRA / Profimedia

Andrej Babiš si udělal po Vánocích radost novým obytným vozem. A je z něho nadšený natolik, že se s informací svěřil i na sociálních sítích, kde detailně popisuje, co všechno ve svém novém pojízdném obydlí má. Na Facebooku ukázal, kde se dá ve voze spát, vařit, nebo jak velkou v něm má šatnu.

„Takže dobrý den, toto je obytňák. A vždycky jsem v něm snil jezdit a samozřejmě i spát. A proč? Protože se vracíme do roku 2013, kdy jsem hodně jezdil za lidma. A s tímto obytňákem můžu jezdit všude,“ pochlubil se hned na začátku bývalý premiér.

Následně ukázal prostor, kde si může ve svém obytném voze s lidmi povídat. Velká sedačka připomíná obývací pokoj a luxus, který pojízdný dům nabízí, dokonce samotného Babiše zaskočil. „Mají to tu vymakané. Dokonce je tu i postel pro dva,“ říká překvapeně.

Šatna malá, ale kuchyňka na vaření vajíček docela dobrá

„Tady je malinká šatna,“ postěžoval si Babiš, následně se ale zaradoval nad lednicí a pochválil si také kuchyňku, ve které prý bude s nadšením vařit třeba míchaná vajíčka. V další části videa se Babiš přesunul do přední části vozu, kde popsal otočné sedadlo pro řidiče.

„Zatímco já si budu vzadu s někým povídat, další mohou počkat tady. Je skvělé, že se sedadlo řidiče dá otočit. Je opravdu pohodlné a moc se mi to tu líbí,“ rozplývá se v klipu, který sdílel na svém Facebooku. „Kuku. Tady je další postel,“ usmívá se překvapeně vteřinu předtím, než pochválí sprchu a záchod.

„Pecka, ne?“ ptá se, jako kdyby chtěl v lidech navodit pocit závisti. Podle jeho slov šly obytné vozy v době covidu na dračku, protože byly zavřené hotely. Není ale jasné, o jaké kategorii lidí mluví, cenově totiž takový obytňák vyjde i na bazaru zhruba na milion korun. A ten jeho bude mít nejspíš cenu mnohonásobně vyšší.

Pochlubil se i délkou svého vybavení

V poslední části videa sedí Babiš za volantem a popisuje specifické parametry vozu. Podle jeho slov je na šířku asi o 20 centimetrů větší než běžný vůz. Na délku má ale zhruba 7 metrů a najít parkovací místo tak asi není snadné. Ani to ale jeho nadšení nijak nesnižuje.

Fanoušci na Babišově profilu se podle komentářů už těší, až za nimi bývalý premiér někdy bude mít cestu. Mnoho z nich připisuje, že radost politikovi přejí a jsou rádi, že bude moci jak on sám říká, jezdit za lidma. „Krásná hračka. Také bych si jí přála, ale z invalidního důchodu to bohužel nedám,“ smutní jedna ze sledujících.

Je jasné, že Babiš bude svůj nový obytný vůz využívat naplno a že se ještě se zážitky pochlubí na sociálních sítích. Podobně velkou radost si totiž podle vlastních slov dlouho neudělala a všechny dokonalosti vozu ještě rozhodně neobjevil.

Zdroj: Facebook

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články