Andrea Růžičková se snaží porozumět sama sobě. V novém snímku Petra Vachlera si pokládá i mnohem složitější otázky

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Andrea Ruzickova
Zdroj: Nextfoto

Na snímku Tajemství a smysl života pracoval režisér Petr Vachler deset let. Ve filmu se skutečně zaobírá tím, co je vlastně naším smyslem. Snaží se odpovědět si na náročné otázky, které si už nejspíš někdy položil každý z nás. A nad smyslem života se často zamýšlí i jedna z hlavních představitelek snímku Andrea Růžičková.

Co je smyslem života? Co je láska, humor, strach a smrt? Je všechno jen sen? Kdo jsme a kam směřujeme? Probudíme se, vzpomeneme si? Na všechny tyto otázky se podle stručného popisu na ČSFD pokouší snímek odpovědět.

Podobné otázky si někdy pokládá i Růžičková

Ve filmu Tajemství a smysl života se objeví slavné tváře jako například Jan Budař, Josef Polášek, Barbora Seidlová nebo Aneta Krejčíková. Významnou roli v něm má také Andrea Růžičková.

Ta se nejspíš se snímkem ztotožňuje, sama si totiž někdy pokládá otázky, na které je složité odpovědět. A na svém instagramu rozjímá nad věcmi, které je velmi komplikované rozklíčovat.

Snaží se porozumět sama sobě

Růžičková nedávno přidala na sociální síť fotografii, na které leží na posteli s hlavou symbolicky dolů. Ke snímku pak napsala: „Někdy mám pocit, že je svět hlavou dolů.“

Doplnila, že mu jednoduše někdy nerozumí. A tak se snaží porozumět alespoň sama sobě. Zdá se, že láskou k podobnému uvažování pro ni byla role ve snímku Petra Vachlera jako stvořená.

„Zjistil jsem, že jsme schopni vycítit mnoho souvislostí, starých i tisíce let, které směřují k jedinému bodu, události, proroctví. Následně jsem si uvědomil, že bych to měl sdílet. I proto jsem se rozhodl natočit tento film,“ vysvětlil pro iDNES sám režisér.

Zdroj: Kinobox, iDNES, Instagram, ČSFD

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články