Andrea Růžičková se dala na herectví i přes nelibost rodičů. Nechce ale zůstat zaseknutá v jednom místě

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Andrea Ruzickova
Zdroj: Nextfoto

Andrea Růžičková původně vystudovala pedagogickou školu a stala se učitelkou. Postupem času se jí ale podařilo dostat k herectví. Ačkoli doma s tím nesouhlasili, ona šla proti proudu. Dnes ji známe například jako Evu ze seriálu Vyprávěj.

Je sice slovenskou herečkou, její čeština je ale perfektní a málokdo by to poznal. „Život tam není jednoduchý a nikdo se s námi nemazlil. Rodiče nám řekli, že buď něco dokážeme, nebo ne,“ svěřila se Růžičková v rozhovoru pro Český rozhlas Dvojka.

Rodiče nesouhlasili

„Moje maminka si myslela, že herecká práce je povrchní a skandalózní. Že nejde žít morální život a být herečkou. Až díky seriálu Vyprávěj se všechno změnilo,“ zavzpomínala herečka. Sama je ráda, že se kariéře nakonec i přes nesouhlas rodiny začala věnovat.

Na druhou stranu si ale uvědomuje, že se nechce kvůli herectví stát extrémně slavnou a zapomínat na obyčejný život. Dokáže si podle svých slov s klidem předsatvit, že by se kromě herectví věnovala i něčemu jinému.

„Já hlavně nechci zůstat na něčem přišpendlená. Protože se může stát, že děláte jednu věc dvacet let, pak se to z nějakého důvodu změní a vám se zhroutí svět. A já nechci, aby se mi zhroutil svět kvůli práci, jakkoli ji miluju,“ vysvětlila v roce 2019 v rozhovoru pro iDNES.

Bojkot Netflixu

Jako slavná osobnost, která komunikuje na sociálních sítích se svými fanoušky, má Andrea potřebu alespoň základních znalostí techniky. Kromě toho je ale také velkou zastánkyní přírody a udržitelnosti.

„Ráno mi přišel e-mail z Netflixu, že mám starý počítač a že v létě mi už nebude fungovat služba, kterou mám zaplacenou. A asi si mám koupit nový počítač. A já se ptám, kde jsou všechny ty kecy o udržitelnosti? Mně to přijde úplně padlé na hlavu. A chci říct, že radši se budu koukat do své zahrádky,“ napsala na své sociální síti před časem.

Mnoho lidí s ní v tomto ohledu souhlasí a jsou rádi, že ačkoli je jako herečka na technologiích kvůli práci značně závislá, stále si uvědomuje, co je v životě důležité. Nový počítač si tak pravděpodobně jen tak kupovat nebude.

Zdroj: Český rozhlas Dvojka, iDNES, Žena Aktuálně, Instagram

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články