Andrea Růžičková porovnala Čechy a Slováky. Prý nám chybí temperament

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
andrea ruzickova
Zdroj: Nextfoto

Eva Dvořáková ze seriálu Vyprávěj nebo Marika Lukáčová z Ordinace v růžové zahradě. Andrea Růžičková se zvládla zapsat do povědomí českých diváků. Nyní je však na prvním místě rodina a nově zrekonstruovaný dům.

Čechům chybí temperament

Andrea Růžičková pochází z východního Slovenska. Do Čech přijela na letní prázdniny kvůli natáčení filmu Rafťáci a krásné léto ji přimělo ke zkušebnímu půlročnímu pobytu v Praze, ze které již neodešla.

Ačkoliv ji ze začátku velmi chyběla rodina, postupně začala dostávat více práce, našla si přátele a vybudovala si svůj domov právě v Praze.

I dnes se jí však někdy zasteskne po slovenském temperamentu. „Češi jsou víc – no jak bych to řekla – ukáznění, mírní, střídmí, víc uhlazení… Východní Slovensko, to je divočina! Jak v pozitivním, tak i v negativním smyslu,“ vysvětlila pro iDNES, v čem tkví hlavní povahový rozdíl mezi Čechy a Slováky.

Nechtěla hrát nahá

Andrea Růžičková o sobě tvrdí, že jde vždycky proti proudu, kvůli čemuž málem přišla o roli v již zmíněných Rafťácích režiséra Karla Janáka.

„Jenže pak jsem se dozvěděla, že mám hrát nahá v milostné scéně. To mi dopředu nikdo neřekl. Byla jsem naivní. Řekla jsem, že to nejde, protože jsem z křesťanské rodiny a je to proti mému přesvědčení,“ popisovala těžké chvíle iDNES.

To se ale nesetkalo u režie s pochopením a raději začali hledat náhradu. Andrea v té době zůstala sama v Praze, takřka bez prostředků. Za měsíc se však ozvala produkce, že jinou herečku nenašli a na milostné scény dostane dublérku. A tak se mohla poprvé představit českým divákům.

Dobrá koupě

Během koronavirové pauzy měla sice herečka Andrea Růžičková méně práce, ale nově nabytý čas věnovala své rodině, hlavně synům Tobiášovi a mladšímu Jáchymovi.

Naštěstí nemuseli nečekané volno trávit ve svém malém bytě na Vinohradech, ale mohli jezdit do domečku ve středních Čechách, který si krátce předtím pořídili.

„Když si to tak vezmu kolem a kolem, pandemie nás utvrdila v tom, že pořídit si domeček bylo šťastné rozhodnutí. Je to pro nás v současnosti úžasná a pozitivní motivace,“ sdílela Andrea své nadšení s Deníkem.

Náročná rekonstrukce

Kamenný dům pochází ze 16. století a má za sebou už dva požáry, které zřejmě zavinila černá kuchyně s otevřeným ohněm.

Interiér byl v zanedbaném stavu, a tak museli Růžičkovi začít s rekonstrukcí. Vše, od velkých kusů nábytku po dekoraci, si manželé vybírali s ohledem na jednoduchost a útulnost.

„Doteď si to všechno sedá, pořád něco předělávám, přesouvám a hledám, co kam patří. A to mě nesmírně baví, celý ten proces,“ popsala Růžičková již závěrečné zútulňování domku magazínu Marianne.

„Pohoda, pohodlné věci z příjemných materiálů. Nepotřebuji žádný luxus, ten někdy hodně omezuje kvalitu života… Jednoduše chci, aby nám i lidem bylo v domě dobře. Aby se tam nebáli žít. Takže nedokonalý domov je podle mého útulný domov,“ pokračuje Andrea v popisu pro sebe ideálního bydlení. Můžeme jen popřát, ať se daří.

Zdroj: Marianne, iDNES, Deník

Autor: Dominika Jandorová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články