Andrea Sestini Hlaváčková je naštvaná. Chtěla poslat pomoc Ukrajinkám, ale byla okradena

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
andrea sestini hlavackova
Zdroj: Profimedia

Stejně jako mnoho lidí, mezi které patří i celebrity, chtěla pomoci uprchlíkům z Ukrajiny. Tenistka Andrea Sestini Hlaváčková se rozhodla darovat nějaké věci ženám.

Není jediná, kdo chce pomoci ženám a rodinám, které musely na Ukrajině nechat celý svůj život a odešly do neznáma pouze s jedinou taškou. Nemají tu příbuzné, nemají ke komu jít a čekají na pomoc. Proto se i tenistka Andrea Sestini Hlaváčková rozhodla, že jim daruje nějaké věci, které již nepotřebuje.

Potřebují nejen ubytování, ale také jídlo a oblečení

Češi se snaží pomoci, jak mohou. Tenistka se rozhodla také pomoci a chtěla rodinám poslat oblečení a boty, které si nechala uložené ve sklepě. Dokonce na tašky napsala, že se jedná o pomoc pro rodiny z Ukrajiny. Nechala je tam jen pár dní, ale nakonec zjistila, že jsou pryč.

Zmizelo oblečení také pro děti, což Hlaváčkovou mrzí nejvíce. Pomoci chtěla dvěma maminkám, které jsou na cestě do České republiky. „Koukám na tu tašku s těmi botami a říkám si, že je nějaká prázdnější, vždyť se mi to tam sotva vešlo,“ řekla Andrea pro CNN Prima NEWS.

„A chybí tam dvoje Adidas kecky. A jelikož byly fakt hezké a já si říkala: ‚Ne, máš jich strašně moc, dej je pryč.‘ Tak vím přesně jaké,“ hněvá se tenistka, která za svou dobrou vůli dostala pěkný kopanec.

„Mě by zajímalo, jak to probíhalo. Jestli si ta paní vzala ten pytel s těmi hadry domů a tam si říkala: ‚Hm, tohle se nám bude hodit. Tohle nechám té ukrajinské chudince, která sem utíká z války…‘ Nebo viděla ty boty a řekla si: ‚To je pro ni škoda.‘ Nepřejte si vidět, co se stane té ženské, na které ty boty uvidím,“ nebere si servítky.

Andrea nechápe, jak toho může být někdo schopný

Andrea přiznala, že netušila, že i v dnešní době může být někdo tak zlý a krást věci, které nejenže nejsou jeho, ale také byly určeny obětem války. „Jsem hloupá, nemůžu důvěřovat lidem a nechávat věci na veřejných místech,“ dodala zklamaná Hlaváčková.

Česká tenistka skončila s aktivní kariérou v roce 2018, kdy si zahrála v rámci Turnaje mistryň. Od té doby se na veřejnosti moc neukazuje, ale předvedla své taneční schopnosti v soutěži StarDance. Chtěla ukázat dobré srdce a pomoci, ale bohužel jak se říká: „Každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán“.

Není to jediná osobnost, která pomáhá. Rodiny s dětmi k sobě ubytovali také Daniel Krejčík s Martinem Stropnickým, kteří bydlí na zámku. Svůj byt nabídla také Berenika Kohoutová, ale od té Ukrajinci utekli kvůli nevytopeným místnostem.

Zdroj: CNN Prima NEWS

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články