Andrea Čunderlíková alias Ina z Nemocnice na kraji města měla ještě Josefem Abrhámem plány. Už se nezrealizují

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
andrea cunderlikova
Zdroj: Ladislav křivan / CNC / Profimedia

Herečka Andrea Čunderlíková nemůže přenést přes srdce, že zemřel její kolega Josef Abrhám. Andrea si zahrála Inu v Nemocnici na kraji města. Na začátku května oslavila narozeniny.

Její narozeninové přání se ale bohužel nesplnilo, protože toužila ještě jednou Abrháma vidět. Věděla, že na tom není zdravotně nejlépe, ale doufala v zázrak. Sama Čunderlíková pracuje i v důchodovém věku, místo aby si užívala volna. Přiznala, že si penzi neumí představit.

Oslava s kolegy i rodinou

„Já bych Pepu ještě ráda viděla, ale asi to s ním není dobré. Chtěla bych mu dodat trochu energie. Ano, je to můj sen potkat se a třeba ani nic neříkat… Jen se vidět a vědět o sobě,“ svěřila se Blesku Čunderlíková. V květnu oslavila narozeniny, nejdříve se svými kolegy, pak také s rodinou. Setkat se s hercem bylo její tajné přání.

Nemohla tedy uvěřit tomu, že její blízký přítel zemřel. „V první řadě bych chtěla vyjádřit upřímnou soustrast jeho rodině. A pak se musím přiznat, že mě to zasáhlo. Vím, že s tím nic nenadělám,“ netajila se smutkem herečka. Podle ní odešel skvělý člověk a legenda.

„Natočila jsem s ním podle mého názoru krásný seriál, měla jsem možnost vedle něho být a něco se od něj přiučit. Ale hlavně – poznala jsem fantastického, chytrého a šarmantního člověka, který měl zdravou pokoru a smysl pro humor,“ dodala Čunderlíková.

Právě nyní jí hodně zvoní telefon, protože média chtějí s herečkou rozhovor. Sama ale uvedla, že nechce nikde vystupovat: „Nechci, aby bylo »přečunderlíkováno«. Nejsem na to připravená, chápu, že s odchodem Pepíčka je o mé vzpomínky zájem, ale psychicky bych to nezvládla.“

Šafránková měla hrát po boku Abrháma slavnou Inu

Až po smrti herecké legendy vyšlo najevo, jak to mělo být s natáčením seriálu. Postavu Iny totiž měl hrát nikdo jiný, než žena Abrháma, Libuška Šafránková. Kvůli těhotenství ale musela roli odmítnout, a tak ji dostala právě Čunderlíková.

„Když se natáčela Nemocnice a promítaly se na Kavčích horách denní práce, tak jsme tam jednou přišli s Jaroslavem a za náma seděla Libuška Šafránková s Josefem Abrhámem. A teď se pouštěly ty denní práce, oni si něco šeptali, já jsem se otočila a slyšela jsem, jak si ta Libuška říká text,“ řekla Magdalena Dietlová.

„Když to skončilo, tak jsem se jí zeptala: Libuško, vy umíte tu roli? A ona odpověděla – vždyť já jsem to měla hrát. Já jsem jim řekla, že jsem v jiném stavu, tak jsem to musela odpískat… Ale tu roli doslova znám,“ dodala novinářka a spisovatelka.

Zdroj: Blesk

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články