Aňa Geislerová přinesla bustu Václava Havla v batohu. Vtipně situaci okomentovala

od Markéta Krejčí
< 1 minuta čtení
Gaislerova Ana
Zdroj: Profimedia

Oblíbená česká herečka Aňa Geislerová i letos vyrazila do ulic oslavit 17. listopad, a to nejen na Národní třídu, ale také do kavárny Slavia. Tam se stihla zvěčnit s bustou Václava Havla, kterou dokonce nesla chvíli v krosně na zádech.

Aňa Geislerová je skvělá česká herečka, a také velká obdivovatelka prvního českého prezidenta Václava Havla a sametové revoluce vůbec.

Jsem havloid

V jednom z rozhovorů pro Aktualne.cz uvedla, že si snaží historii neustále připomínat a stále si doplňovat vzdělání týkající se právě i Václava Havla.

„My, kteří jsme dobu sametové revoluce tak prožívali a vlastně jsme na ní vyrostli, na Havla vzpomínáme jako na nepřekonatelnou ikonu. Neustále se k němu vracíme a já jsem nechtěla, aby pro mě označení havloid byla jen prázdná nálepka,“ vysvětlila.

Busta na zádech

Na poslední výročí 17. listopadu byla svému idolu ale blíže, než by nejspíše čekala. Dokonce ho chvíli i nesla na zádech, jak se vzápětí pochlubila na svém Instagramu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Ana Geislerová (@geislerka)

Přidala tam totiž fotografii, jak nese na zádech krosnu, kde je umístěna busta prvního polistopadového prezidenta. Snímek trefně okomentovala: „Aňo ehm a kdy už tam budem? No jó Václave! Už jsme tady!“

Václav Havel v oblíbené kavárně

Fotografie totiž pochází ze slavnostního odhalení busty Václava Havla ve známé pražské kavárně Slavia. To proběhlo právě na výročí listopadové revoluce.

Než byla busta trvale umístěna do kavárny, byl s ní uskutečněn menší pochod Prahou. Účastníci s Václavem Havlem v krosně putovali po městě, byli například u Lavičky Václava Havla u Maltézského náměstí či u Divadla Na zábradlí, kde se hrály jeho hry.

Vše bylo zakončeno v kavárně Slavia, kde byla kromě Geislerové také Dagmar Havlová, Karel Schwarzenberg, Alexandr Vondra či Miloš Vystrčil.

Zdroj: Aktualne.cz, iDNES.cz, Instagram,

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články