Amy Winehouse byla ještě ve 13 letech holka plná života. Na dno ji dostal alkohol i drogy

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
amy winehouse
Zdroj: Profimedia

Charismatická zpěvačka s naprosto nezaměnitelným hlasem, tak si pamatujeme Amy Winehouse. Ačkoliv byla už od rané puberty rebelkou a hudba jí vždy pomáhala vyrovnat se se všemi problémy, ještě ve třinácti letech působila naprosto nevinně. Přesvědčte se sami.

Amy Jade Winehouse se narodila v roce 1983 v Londýně do rodiny taxikáře a lékárnice. Doma se odjakživa poslouchal hlavně jazz, který ji pak provázel po zbytek života.

Hudba ji provázela od dětství

Rodiče se ale rozvedli, ještě když byla dítě. Zůstala s matkou a k otci jezdila na víkendy. Jako desetiletá se svou kamarádkou začala zpívat jako amatérské rapové duo SweetˈnˈSour.

Charismatickou tmavovláskou byla už jako třináctiletá dívka, bez piercingu a silného make-upu vypadá docela nevinně. V pubertě se z ní však stala pořádná rebelka, která se rozhodla, že si bude žít po svém.

Matka na výchovu dcery nestačila. Amy byla problémová, často musela střídat školy. Později si také pořídila piercing, tetování, první lásku a také se utápěla v depresích.

Léčba bolavé duše hudbou nestačila

Lékem pro ni však odjakživa byla hudba. V šestnácti začala skládat své vlastní písničky, které byly plné emocí a jejích osobních zkušeností.

Zanedlouho jí přišla smlouva s velkorysou nabídkou, a Amy se tak mohla zcela osamostatnit a žít svůj bohémský život plný tvorby a marihuany.

V roce 2003 jí vyšlo debutové album, které sklidilo velmi dobré kritiky a také ocenění BRIT Award. Všechny písně vyšly z jejího pera.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Vintage Nostalgia ? (@vinostalgia.png)

Ani láska jí nepomohla, ba naopak

Další album Back to Black společně se světoznámým hitem Rehab vyšlo v roce 2006. Bylo však mnohem smutnější a do detailu popisovalo její kladný vztah k alkoholu a jiným drogám. Deska získala celkem pět Grammy, na předávání do Los Angeles se ale tehdy kvůli problémům s vízy nedostala.

V roce 2007 se jejím manželem stal Blake Fielder-Civil, kterého potkala během svého koncertování v londýnských hospodách. I on měl problémy s drogami a Amy zatáhnul do ještě větších problémů, než sama měla.

To se jí stalo osudným v roce 2011, kdy byla ve svém domě nalezena mrtvá. Příčinou smrti byla otrava alkoholem. Život mladé zpěvačky s nezaměnitelným hlasem tak vyhasnul v pouhých sedmadvaceti letech.

Zdroj: dvojka.rozhlas.cz, wikipedia.org

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články