Americká zpěvačka Lizzo oslavuje sebelásku. Svými snímky pomáhá ostatním

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Lizzo
Zdroj: Ben Houdijk / Shutterstock.com

Milovat sám sebe je v životě to nejdůležitější. Díky lásce k sobě samotnému má člověk úplně jiný pohled na svět a má radost z každé maličkosti. Přesně díky sebelásce je velice známá i americká zpěvačka Lizzo, kterou znáte i vy.

Lizzo je americká zpěvačka, rapperka a textařka. S rapem začala již jako náctiletá, později se pak stala součástí skupiny Cornrow Clique, kterou založila společně se svými kamarády. V minulosti také studovala hru na flétnu a hraje na ni dodnes.

Kráska, která umí

Lizzo se proslavila před pár lety, představila písně Boys, Truth Hurts, a dokonce se objevila i v několika amerických filmech. Velké množství lidí kritizovalo její kila navíc, zpěvačka se však za své tělo nestydí a umí ho prodat. A právě její tělo je na ní doopravdy výjimečné.

„Jak většina lidí ví, před lety jsem udělala rozhovor a svlékla jsem si všechno oblečení. Sundala jsem si paruku a povídala o věcech, které na sobě miluji. Všem jsem říkala, že pokud chtějí vědět, jak vypadám, mají jít na YouTube,“ řekla Lizzo v jednom z rozhovorů.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Lizzo (@lizzobeeating)

Před nedávnem sdílela zpěvačka fotografii, na které je nahá a taštičku s make-upem nechala stranou. Touto fotografií chce inspirovat ostatní, aby přijali sami sebe bez zbytečných filtrů na fotkách a také bez přehnaných úprav. Sama přitom uznává, že si v minulosti vyčítala svou váhu, později pak došla k tomu názoru, že žije jen jednou a je ve svém těle šťastná.

Snaží se o změnu

Lizzo se v rámci partnerství se společností Dove snaží poukázat na to, že ne všechny fotky na sociálních sítích jsou skutečné. V jednom z výzkumů bylo zjištěno, že 80 % dívek do třinácti let použilo na svých fotografiích filtr.

„Děsivé na tom je, že když jsem byla v jejich věku, cítila jsem se stejně. Vzpomínám si, jak jsem se probudila a chtěla být někým jiným, změnit své tělo, barvu očí, vlasy, tvar mého těla a barvu mé pokožky,“ řekla Lizzo.

Krásná zpěvačka bojuje za to, aby lidé sledovali profily, na kterých se dívky neupravují, a aby si uvědomili, že se nemusejí porovnávat s ostatními podle příspěvků na sociálních sítích. Ona sama v dětství efekty na fotkách neměla k dispozici a nyní je krásnou ženou, která se za své tělo nestydí.

Zdroj: People
Autor: Štěpán Pacík


Související články