Alexandr Hemala je i přes prvotní trapas dodnes se svou láskou ze školy. Je to prý tím, že umí plnit sliby

od Denisa Weisová
2 minuty čtení
alexandr hemala
Zdroj: Profimedia

Jaké je tajemství dlouholetého šťastného vztahu bývalého televizního hlasatele Alexandra Hemaly s manželkou Vlastou? Podle něj to, že jeho generace je na rozdíl od těch mladších zvyklá své sliby plnit, a to, co si slíbili už na škole, kdy spolu začali chodit, platí dodnes.

Výročí slaví dvakrát ročně i po letech

Pro Super vyprávěl i o jejich prvním rande, na kterém chtěl v restauraci zatřepat s láhví kečupu. Ta byla ale špatně zavřená, a obsah lahvičky tak celý vystříkl na Vlastin svetr.

I přesto však svoji životní lásku nějakým způsobem uchvátil, a ona se rozhodla si s ním vyjít znovu.

Pro rozhovor s iDNES se vyjádřil, že dnešní takzvaná mobilní generace je zvyklá domluvy rušit na poslední chvíli, zatímco oni, když se na něčem domluvili, tak to také platilo.

S manželkou si své sliby z randění, ale také ty svatební, kdy si slíbili věrnost, až dokud je smrt nerozdělí, opakují rok co rok.

„Chodíváme ven na den výročí seznámení a den výročí sňatku. To se snažíme dodržovat a vždycky si sednout a hluboce se zahledět jeden druhému do očí a obnovit ten slib,“ pravil Hemala v tomtéž rozhovoru. Ženu miluje stejně jako před lety, ne-li ještě víc. Mají společně už mnoho za sebou.

Vnoučat mají hned šťastnou sedmičku

Spolu vychovali tři děti, Jakuba, Andreu a Nikolu. Už se dočkali dokonce i celkem sedmi vnoučat, a tak si užívají roli prarodičů.

V době pandemie prý většinu času trávili právě s nimi. Z legrace tvrdí, že sedm vnoučat je tak akorát – vychází na každý den v týdnu jedno.

Žijí s Vlastou v okrajové části Prahy, takže to nemají daleko ani za kulturou, ani za přírodou. Několikrát veřejně se smíchem prohlásil, že doma je vedoucí převážně ona a co řekne, to platí.

Alexandr, který letos oslavil svých 70 let, se rád přizpůsobí. Navíc ženu natolik miluje, že by jí nerad jakékoliv přání odepřel.

Zdroje: Super, iDNES, Extra

Autor: Denisa Weisová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články