Aleš Cibulka má za sebou naprosté psychické vyčerpání. Pomohl mu partner i lékaři

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
ales cibulka
Zdroj: Profimedia

Slavné celebrity mají někdy tendenci brát si toho na sebe více, než jsou schopny ustát. Své o tom ví i moderátor Aleš Cibulka. Ten se před časem potýkal se závažnými zdravotními problémy a promluvil o nich až v pořadu 13. komnata v České televizi.

Psal se rok 2015, když u moderátora došlo k naprostému psychickému vyčerpání. Přecenil své síly, nabral si příliš práce a vedlo to nakonec až k problémům, kterým podle svých slov mohl předejít.

„Bylo toho moc a došlo k vyhoření. Moc jsem nespal, jedl v autě a neměl čas sám na sebe. A hlavně jsem neuměl říct ne,“ svěřil se moderátor serveru Extra. Doplnil, že mu tehdy hodně pomohl nejen jeho životní partner, ale také lékaři.

„Musel jsem na čas skončit s moderováním v televizi i v rádiu, doma jsem jen zíral do stropu. Nevím, jak bych to období zvládl bez odborníků a svého partnera Michala. Ale v blázinci jsem nebyl, jak se tehdy psalo,“ uvedl na pravou míru.

Se vším byl najednou konec

„Když přišel můj kamarád, scenárista René Kekely, s námětem na mou 13. komnatu, přemýšlel jsem a pak jsem řekl ano, ale pouze tehdy, pokud jí bude provázet Maruška Retková. Známe se strašně dlouho, máme se moc rádi a já k ní mám plnou důvěru,“ říká moderátor o pořadu.

V tom se svěřil s tím, že se vším musel kvůli své psychice skončit. Návrat do práce po nějakém čase pro něho pak nebyl snadný. Dnes se pokouší ubrat plyn, věnovat se jenom tomu, v čem si je skutečně jistý, nepřeceňovat se, starat se o sebe. A daří se mu to.

Onemocnění střev

Ještě před návratem na showbyznysovou scénu si Cibulka prošel dalšími problémy. Tentokrát to ale bylo fyzické zdraví, které ho potrápilo. Několik dní bolestí a poležení v nemocnici pro něho nebyly ničím příjemným, naštěstí nakonec ale všechno dobře dopadlo.

„Byla to akutní divertikulitida: onemocnění střev, které, pokud by se ihned neřešilo operativně, skončilo by fatálně,“ řekl podle Super moderátor. Kdyby tehdy prý neprošel včasným zásahem lékařů, nejspíš mu hrozila i smrt.

„Ze dne na den jsem musel všechno zrušit! Okamžitě jsem musel na operační sál. Břicho mi zdobilo 24 stehů, hodně jsem zhubl. Ale přežil jsem. Jak se říká, vše špatné je pro něco dobré, a tohle bylo dobré k tomu, abych se zastavil,“ doplnil s tím, že teď si své psychické i fyzické zdraví střeží jako oko v hlavě.

Zdroj: Extra, Super, Aha!, Česká televize

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články