Aleš Brichta má chatrné zdraví, bez manželky si neudělá ani kafe. Navíc musel prodat chatu

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
ales brichta
Zdroj: Profimedia

Rocker Aleš Brichta si nikdy na nic nestěžoval. I když je jeho život v problémech, nikdy se nevzdává a bere ho takový, jaký je. Teď je ale odkázaný na pomoc své manželky Joanny.

Kvůli tomu, že skoro nic nevidí, za něj skoro všechny běžné činnosti musí dělat právě Joanna. Nejen o svém zdraví, ale také o penězích si zpěvák popovídal s redakcí Expresu. Mimo jiné prozradil, že prodal svou chatu, a to za rozumné peníze. Co se v jeho životě ještě odehrálo?

Ráno si sám neudělá ani kafe, Brichta je téměř závislý na své ženě

Aleš Brichta se objevil na křtu videoklipu hudebnice Electric Lady, ale nebyl to člověk, jakým býval dřív. Už jen pohled na něj značil, že s jeho zdravím nebude něco v pořádku, což potvrzovalo také to, že mu se vším Joana pomáhala. A zpěvák přiznal, že si bez ní ráno neudělá ani kafe.

„Kvůli mému hulení, kdy jsem vykouřil stovku denně, jsem měl problémy s průchodností cév. Navíc mám zvýšený cukr, horší srážlivost krve. Měl jsem pár mozkových příhod. Jednou jsem doma sebou flákl, bouchl se do hlavy a způsobil si hematom v hlavě. Narušil mi zrakové centrum, takže vidím dost na houby,“ svěřil se Brichta.

Absolvoval operaci oka, na které ještě vidí, ale trápil ho šedý zákal. Jeho žena je tak jeho druhýma očima, ale ví, že se na ni může spolehnout. „Manželka je v podstatě moje ošetřovatelka. Používám ji jako svou zdravotní sestru, pečovatelku. Já si totiž ráno neudělám sám ani kafe.“

Díky prodeji chaty přežil dobu koronavirovou

„Kdybych měl doma zapínat konvici, maximálně bych se opařil, jak vidím blbě. Manželka mi ráno udělá kafe, sedneme si ke stolu a rozebereme, co je potřeba,“ schválí svou ženu Brichta. Kvůli covidu navíc musel zrušit několik koncertů.

Kromě zdraví se tak dostal také do finanční tísně, kterou ale zvládl vyřešit. Teď už se ale bojí jakékoli koncerty organizovat, protože se obává, že je zase vláda zruší. Nedostatek peněz tak vyřešil prodejem své chaty, na kterou dostal skvělou nabídku.

„Volal mi člověk z realitky, že prodávají chatu mého souseda a měl by zájemce i o tu moji chatu. Že je to za rozumné peníze. Když mi řekl za kolik, řekl jsem si, že bych byl hloupý, kdybych do toho nešel. Prodal jsem chatu, a tím pádem jsem přežil covid,“ prozradil rocker.

Zdroj: Expres

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články