Alena Mihulová na své dceři oceňuje, že se na rozdíl od ní nebojí žít v pravdě. S přítelkyní bydlí v bytě hned pod ní

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Alena Mihulova
Zdroj: Profimedia

Aleně Mihulové je 57 let, rozhodně se ale ještě necítí staře. V rozhovoru pro časopis Vlasta přiznala, že i když už není nejmladší, neznamená to, že nemá zájem o navazování nových vztahů. Navíc se snaží cvičit a pracovat na sobě, aby se udržela v kondici.

„Kdyby se na mě neustále někdo s takovou otázkou neobracel, ani bych si neuvědomila, že stárnu. Jasně, že už nejsem šťavnatá dvacetiletá holčička, ale nevadí mi to. Spíš přemýšlím o tom, jak to udělat, abych byla co nejdéle zdravá,“ svěřila se herečka.

Dodala, že se drží preventivně v kondici, i když někdy si jakožto člověk narozený ve znamení Býka ráda zalenoší. „Mám to štěstí, že mi nic moc neříkají svíčková, zákusky ani čokoláda,“ usmívá se. Přiznává ale, že jejím prokletím je láska k čerstvým rohlíkům.

Muž si mě získá humorem

Alena Mihulová žila dlouhé roky s filmovým režisérem Karlem Kachyňou. Vzali se v roce 1995 a ona mu až do jeho smrti v roce 2004 zůstala věrná. Vdova po velikánovi vzpomíná ale na manželství ne ve všech ohledech v dobrém. Přiznává, že zpětně vidí, jak byl mazaný, a že ji do mnoha věcí dotlačil.

kachynova karolina

Zdroj: Profimedia

„Zařídil, abych konkurzy udělala, a ještě si myslela, že to tak opravdu chci,“ říká. „Co si budeme povídat, byla jsem telátko. On byl každopádně moje největší láska v celém životě,“ dodává s tím, že většina vzpomínek na jejího manžela je velmi pozitivní.

Dnes Alenu zaujme muž humorem a tím, že se k ní bude chovat mile a romanticky. „Asi to bude znít jako z nějakého románu, ale potřebuji spřízněnou duši. Blízkého člověka, skutečného přítele, který bude znát všechny moje chyby, ale přesto mě bude mít rád,“ říká Mihulová v rozhovoru.

Následně ještě vzkázala všem mužům varování, že je naprosto nevšímavá, takže pokud se někomu líbí a on se o něco pokouší, obvykle jí to ani nedojde. „Nedívám se kolem sebe a nemám šanci se s někým jen tak setkat pohledem,“ dodává.

Její dcera se vychovala sama

Alena s manželem se výchovy své dcery báli, jak ale herečka přiznává, Karolína se tak nějak vychovala sama. Dnes žije se svou přítelkyní o patro níž pod bytem Mihulové, často se tak vídají a udržují velmi blízké vztahy. A Alena je ráda, že je její dcera taková, jaká je.

„Potěšilo mě, že chce žít Karolína od začátku v pravdě,“ říká s ohledem na dceřinu orientaci. „Já jsem k tomu tolik odvahy neměla. S Karlem Kachyňou jsem svůj vztah dlouho tajila. Měla jsem 10 let strach, že neunesu reakce ostatní na to, že žiju s mužem o desítky let starším,“ přiznává Mihulová na závěr.

Zdroj: Časopis Vlasta, iDNES, Kinotip, Blesk

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články