Albert Černý o rozpadu Charlie Straight: Po letech vnímám, že si za to můžu sám

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Charlie Straight
Zdroj: Profimedia

Skupina Charlie Straight vznikla v roce 2006. Během pár let se mladí hudebníci vypracovali ve slavné tváře a v roce 2009 se dočkali ocenění za nejlepší album roku v hudebních cenách Anděl. Dnes o nich ale není slyšet. Kapela se totiž rozpadla v roce 2013. Co se tehdy stalo?

Původně čtyřčlenná hudební skupina ohlásila neurčitou pauzu. Dohromady už se ale mladíci nedali.

„Za těch sedm let jsme spolu zažili neuvěřitelné věci, které nás formovaly. Lidi se ale mění, takže je přirozené, že se každý z nás posunul jinam a naše vize o tom, kam by měla kapela směřovat, se rozešly. Takže v poslední době bylo stále těžší se domluvit na zásadních věcech,“ řekl tehdy podle Music Serveru baskytarista Johnny Cienciala.

Špatná atmosféra v kapele

Frontman skupiny Albert Černý v roce 2013 uvedl, že ve skupině panuje velmi špatná atmosféra. Dodal, že bude nadále pracovat na psaní písniček a že bude každý z členů pokračovat v kariéře sám, on a bubeník Pavel Pilch nicméně chtějí dále spolupracovat.

Především pro fanynky se jednalo o velkou ránu, když mladí hudebníci oznámili, že odehrají poslední tři společné koncerty a skupina se rozpadne. Albert nicméně podle svého slibu v hudbě pokračoval.

Jeho nová skupina Lake Malawi v roce 2019 reprezentovala Českou republiku na Eurovizi a skončila jedenáctá.

Všechno mohlo být jinak

S odstupem času bývalý frontman Charlie Straight přiznává, že mohlo být všechno jinak, kdyby uměl přijímat kritiku. S ostatními členy kapely se hodně hádali, on to ale nedokázal vstřebat.

Dnes toho zpětně trochu lituje, na druhou stranu má díky tomu novou skupinu a je v životě spokojený.

„Charlie Straight jsem zabalil, protože jsem neustále bojoval s tím, že mě kluci nechápou, neuměl jsem přijímat kritiku. Fakt, že se mnou nesouhlasí, pro mě znamenal, že si mě neváží. Zpětně po deseti letech můžu říct, že si za to můžu sám,“ svěřil se v rozhovoru pro Český rozhlas Wave.

Dodává, že musel několikrát fanouškům vysvětlovat, proč skupina skončila. Nátlak veřejnosti i médií na něj byl obrovský a i díky tomu nesl celou věc velmi špatně.

Dnes by možná hudebník jednal trochu jinak. Zároveň ale chápe, že to je i tím, že on i další členové bývalé skupiny v mnoha ohledech dospěli. Toho, jaký nyní žije život, rozhodně nelituje.

Zdroj: iDNES, Music Server, Deník, Český rozhlas Wave

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články