Agáta Menšík Dušková chtěla být ošetřovatelkou v zoo. Pak začala pomáhat v divadle a dnes je zástupkyní ředitelky

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Ivana Duskova a dcera
Zdroj: Profimedia

Agáta Menšík Dušková se narodila do herecké rodiny. Její maminkou je Iveta Dušková a otcem Jaroslav Dušek. Geny podědila a sama se věnuje především divadelnímu herectví. Jaké ale bylo její dětství a co plánuje do budoucna?

Agáta se společně se svou maminkou věnuje nejen herectví, ale také produkci. Připravují spolu pohádky pro děti a v současné době mají v reportoáru divadla 12 představení. Každý rok ale přibývají nová.

Na vysoké pozici

Dušková není pouze herečkou. Působí také jako zástupkyně ředitelky Divadla Kampa. Divadlo je pro ni celý život a doposud nepřemýšlela o tom, že by se měla angažovat i u filmu.

„Jsme samí divadelníci a mezi námi není ani jeden filmař. Zatím nás nikdo o nic podobného nepožádal. Třeba se to ale někdy stane, tak to vyloučeno není,“ svěřila se pro werver Praha IN.

Podle herečky je hraní pro děti velmi vděčná práce. Fanoušků stále přibývá a ona je ráda, že může její divadlo právě pro mladé publikum každým rokem dělat maximum. Ona sama si během svého dětství nemyslela, že se nakonec stane herečkou.

Chtěla být ošetřovatelkou v zoo

Když byla Agáta Menšík Dušková malá, chodila do dramatického kroužku, kam ji zapsala její maminka. A bavilo ji to. Myslela si ale, že jde jen o zájem, že se bude živit něčím úplně jiným. Pro Ženy Dívky přiznala, že chtěla být ošetřovatelkou v zoo.

„Když pak mamka dostala možnost řídit Divadlo Kampa, šla jsem jí s tím okamžitě pomáhat, ani jsem nedokončila školu,“ vysvětlila.

Dnes si Agáta nedovede bez divadla představit život. Je vdaná a stará se o malého syna, energii se snaží rovnoměrně rozložit mezi rodinu a práci. Ačkoli si jako malá svůj život představovala jinak, dnes je spokojená.

Zdroj: Praha IN, Ženy DívkyLidovky

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články