Adriana Krnáčová má za sebou boj s rakovinou i rozchod. Teď chystá bývalá politička motivační příručku

od Markéta Krejčí
< 1 minuta čtení
Krnacova Adriana
Zdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Svého času patřila mezi nejmocnější ženy České republiky. Pak ale přišla rakovina a její život se od základu změnil. Adriana Krnáčová v pořadu CNN Prima NEWS prozradila, co pro ni během léčby bylo nejtěžší a za co vyměnila svou politickou kariéru.

Andrea Krnáčová byla od roku 2014 primátorkou hlavního města Prahy. Do funkce se dostala jako nestraník za hnutí ANO, do kterého rok poté vstoupila.

Měla pořádně prořízlá ústa

Její působení bylo značně kontroverzní. Některé její výroky se staly legendárními. Jednou například prohlásila, že „pražská politika je spiknutí ko*otů.“

Stejně kontroverzní byl i její konec v politice, kdy bylo za zvláštních okolností ukončeno její členství v hnutí ANO. Místo nových začátků ji ale čekala pořádná rána.

Rakovina jí sebrala veškerou energii

V jejích 60 letech jí byla diagnostikována rakovina prsu. Jak sama s odstupem času přiznává, nemoc ji úplně zlomila, především pak náročná léčba.

„Chemie vás srazí. Přestanete si uvědomovat, co je za den, degradujete fyzicky,“ vysvětlila v pořadu Interview. Před nemocí přitom byla aktivním sportovcem s dobrou kondicí.

Vztah nevydržel

Úplně nejhorší ale pro ni bylo svěřit se svému okolí. „Nejtěžší bylo, když jsem o rakovině musela říct rodině. Nevěděla jsem, jak na to budou reagovat,“ řekla CNN Prima NEWS.

Všichni se ji ale snažili podržet. „Nejvíc mě ale podporoval můj partner, který to snášel ještě hůř než já. Všechno to ale zvládl a moc mu děkuji, a samozřejmě rodina,“ svěřila se kdysi Blesku. Přesto všechno ale jejich vztah náročnou zkoušku nezvládl a partneři se nakonec rozešli.

Politické ambice bývalá primátorka už nemá. Místo toho se velmi intenzivně věnuje psaní knih. V roce 2020 vyšel její román Zpupnost. Příští měsíc by měla vyjít její motivační příručka, která ponese název 21 dní.

Zdroj: BleskCNN Prima NEWS, Kosmas

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články