Adéla Gondíková má obavu, že s přibývajícím věkem začne ubývat rolí. Za 5 let ji prý nebudou nikde chtít

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Adela Gondikova
Zdroj: Profimedia

Adéla Gondíková je žena činu a od chvíle, co se poprvé objevila na televizních obrazovkách, se na chvíli nezastavila. Dokonce nyní začala pracovat i se svým manželem Jiřím Langmajerem. Není tedy divu, že její největší obavou je, že nebude mít na čem pracovat.

Pokud by se Adéla byla nedostala na konzervatoř, byla by z ní buď zdravotní sestřička, nebo učitelka v mateřské školce. Naštěstí se na konzervatoř dostala a baví diváky už mnoho let.

První role byla v klipu

Do světa showbyznysu vstoupila v roce 1991, když jí bylo pouhých 17 let. Co se od té doby změnilo a jak na své působení vzpomíná?

Její první televizní zkušenost byla v klipu Zelená od kapely Tři sestry.

„Chodbami konzervatoře procházel režisér Petr Orozovič, sháněl do klipu nějakou holku, až ho potkali Aleš Háma s Kubou Wehrenbergem, moji spolužáci, a napadlo je říct: ‚A co Adéla?‘ Tak se to prý seběhlo, já u toho osobně nebyla,“ zavzpomínala v rozhovoru pro iDNES.

Jak sama říká, tehdy byla velká událost hrát v klipu. Navíc prý kapela dostala k natáčení klipu několik sudů, a nálada tak byla hodně veselá.

Pár let po této první zkušenosti však začala uvažovat nad tím, co bude dělat, až bude starší. Již v roce 2003 totiž projevila obavu, že až zestárne, tak o ni nebude v televizi už zájem.

A tato obava ji drží dodnes!

Nabírá si mnoho práce ze strachu

Dříve to byla prý jen nepředstavitelná obava. Nyní však již do kritických let vstoupila, a obava je tak již reálná.

„A bývá to můj největší argument, když se mě Jirka doma ptá: ‚Proč si toho nabíráš tolik?‘ Já mu odpovídám: Vydrž ještě pět let, pak už mě nikdo chtít nebude. Už nebudu moct poskakovat na jevišti v roli milenky pana Vaculíka, to by vyznívalo trapně. Ani moderování pořadu typu Můj muž to dokáže mi v šedesáti nikdo nenabídne,“ říká zcela otevřeně.

Ačkoliv sama uznává, že některé role by vlastně mohla hrát i jako starší dáma. Avšak upozorňuje, že je prostě reálné, že ženské role budou ubývat.

Zůstává jí však například ještě práce v rádiu, kde se dělí o pořad Blízká setkání s Terezou Kostkovou.

„Jak mi řekla moje divadelní ředitelka Háta: ‚Z rádia jsi vzešla a v rádiu taky zůstaneš,‘“ říká herečka úsměvně.

Jakkoliv jsou obavy Adély Gondíkové možná oprávněné, tak u herečky a moderátorky jejího kalibru nemáme obavy, že by jí zbývalo posledních pět let aktivního hraní, jak si sama myslí.

Ve svém věku vypadá fantasticky a energie, která z ní sálá, bude diváky jistě bavit ještě mnoho let.

Zdroj: iDNES

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články