Adéla Elbel promluvila o postcovidovém syndromu své dcery. Velká bojovnice skončila na ARO

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Elbel Adela
Zdroj: Profimedia

Adéla Elbel je známá moderátorka a komička, která se proslavila především na poli stand-up. Je také ale matkou dvou dcer. S jednou z nich si nedávno prožila opravdové peklo. Dívenku totiž postihl nebezpečný postcovidový syndrom. O hrozném zážitku promluvila pro časopis Moje psychologie.

Adéla Elbel je známá především jako komička. Už méně lidí však ví, že je vystudovaná nederlandistka a překladatelka z nizozemštiny.

Několik let byla vdaná za divadelního režiséra Ondřeje Elbela. Společně mají dvě dcery. Pár se ale nakonec v roce 2018 rozešel. Nyní má Adéla nového partnera.

Místo „slepáku“ postcovidový syndrom

To, co si v lednu prožila oblíbená stand-up komička, by si nechtěl prožít žádný rodič. U její sedmileté dcery Vilmy se zničehonic objevily horečky a bolest břicha.

Nejprve si lékaři mysleli, že se jedná o zánět slepého střeva. Nakonec se však ukázalo, že je to záhadný a nebezpečně zánětlivý postcovidový syndrom (PIMS).

Prodělala bezpříznakový covid

Adéla se rozhodla o své strašné zkušenosti promluvit pro časopis Moje psychologie. Chtěla tak rozšířit povědomí o této nemoci a apelovat na rodiče, aby zvážili očkování svých dětí.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Adéla Elbel (@adelaelbel)

„Dcera, aniž bychom to teda věděli, prošla covidem. Tak se u ní projevil postcovidový syndrom takzvaný PIMS, což je multiorgánové zánětlivé onemocnění,“ začíná své vyprávění komička.

Holčička skončila na ARU

Na stanovení správné diagnózy si ale museli v nemocnici chvíli počkat. „Dlouho se nevědělo, co přesně jí je. Takže to dítě tak trpělo, mělo stejné bolesti, nic se nezlepšovalo. Pak se to začalo zhoršovat. Tak to je asi to nejhorší pro tu mámu,“ popsala hroznou situaci pro časopis.

„Bylo strašné se na to dívat, než jsme zjistili, co teda jí je. No a když se zjistilo, co jí je, tak byla v takové stavu, že jela rovnou na ARO. To se pak už bojuje o život,“ doplnila.

Malá Vilma se naštěstí z nemoci dostala. Z nemocnice byla propuštěna po více jak měsíci. Rekonvalescence bude ještě chvíli trvat, dívka je však velká bojovnice.

Zdroj: Cnn.iprima.cz, Irozhlas.cz, Zeny.cz

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články