25 let po skandálu s Clintonem Monica Lewinski před svým příběhem neutíká. Své tehdejší já vnímá s maximální empatií

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Monica Lewinski
Zdroj: Shutterstock

V roce 1998 zaplnila média kauza, ve které se řešil vztah tehdejšího amerického prezidenta Billa Clintona s Monicou Lewinski. Románek s tehdy mladičkou stážistkou vyvolal na veřejnosti poprask, a její jméno tak dnes zná kdekdo. Co dnes devětačtyřicetiletá žena dělá?

Stala se slavnou, aniž by o to vlastně stála. Tehdy téměř padesátiletý prezident byl totiž už přes 20 let ženatý s Hillary Clinton, jeho milenecký poměr s mnohem mladší ženou tak byl nepřípustný. Právě ona byla tehdy označena jako viník.

Dnešní tvrzení daleko víc odpovídá realitě

„Tohle smýšlení, že za všechno může žena, už naštěstí v průběhu času povolilo,“ podotýká Lewinski ve svém článku na serveru Vanity Fair.

Podle jejích slov se po čase začalo skandálu říkat spíše ‚Clintonův skandál‘, nikoli ‚skandál Lewinski‘, jak byl označován ze začátku. To podle jejích slov také daleko více odpovídá realitě.

Dnes už je to sice 25 let od celé události, Lewinski je ale stále poznamenaná. Podle jejích slov jí ale celá kauza do života také mnohé dala. Naučila se například pečlivě si vybírat přátele. V roce 1998 totiž médiím o celé věci řekla právě jedna z jejích známých.

Před svým příběhem neutíká

Svého tehdejšího chování Monica lituje. Daleko víc ji ale mrzelo, jak se k situaci postavil samotný Clinton. Na jeho omluvu čekala dlouhé roky, nakonec se ale podle serveru Insider smířila s tím, že nikdy nepřijde.

„Nikdy jsem s ní už pak přímo nemluvil. Ale vyjádřil jsem se veřejně, a to víc než jednou, že mě to mrzí,“ řekl přitom Clinton podle iDNES v roce 2018.

„Před svým příběhem neuteču. Nic už nenadělám s tím, co se stalo v roce 1998, nezměním ani svá tehdejší rozhodnutí, která mě do toho všeho přivedla. Jediné, co člověku zbývá, je vnímat své minulé já s tak velkou empatií, k jaké se jen zmůže,“ píše ve svém článku.

Na celou kauzu se dodnes vzpomíná. Před časem se například objevil seriál, který její milostný poměr s Billem Clintonem a situací kolem něho popisuje. V současné době se Lewinski věnuje na internetu prodeji sezónních kabelek, které sama navrhla.

Zdroj: Vanity Fair, Insider, Yahoo, iDNES

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články