Zařízení obývacího pokoje má svá pravidla. Poznejte je a vyvarujte se chyb

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
zarizeni obyvak
zarizeni obyvak

Bydlení je velké téma poslední doby. Lidé si naštěstí opět začali uvědomovat, jak moc je důležité mít místo, na které se vrací rádi a cítí v něm pohodlí a harmonii. Obývací pokoj je přitom jednou z nejužívanějších místností každé domácnosti. Jak ho vybavit, aby navodil správnou atmosféru?

Spousta možností a směrů

Jednou ze zajímavostí v oblasti bydlení je například studie psychických vjemů na základě rozložení místnosti.

Především v Číně či Japonsku vznikla spousta směrů, které se věnují uspořádání domácnosti na základě duševního klidu.

Setkáte se tak s různými možnosti, jak uspořádat například nábytek, jak pracovat se světlem v místnostech a také jaké barvy volit pro co nejklidnější prostředí. Některé základní typy bez ohledu na vyznání či orientaci vám řekneme i dnes.

Pravidlo první, nepracujte tam, kde odpočíváte

Spousta lidí v dnešní době pracuje z domova. Takzvaný home office je velice oblíbený pojem a přináší nevídané možnosti klidu a organizace času, které dřív nikdo rozhodně k dispozici neměl.

Většina ale zároveň porušuje naprosto zásadní pravidlo, které by se mělo vždy dodržovat. Nepracovat v místnostech, kde se zároveň snažíme odpočívat.

Práce v ložnici nebo obývacím pokoji by tak měla být tabu, a pokud máte možnost se jí v těchto prostorech vyhnout, tak to udělejte.

Zaprvé budete mít problémy se soustředěním a věnováním se práci, protože jste v prostoru, kde běžně hledáte rozptýlení a odpočinek.

Zadruhé pak přesně v moment, kdy potřebujete naopak jen čirý odpočinek, budete stále hlavou částečně v práci. Denního klidu zkrátka nedojdete.

Snažte se o co nejvíce prostoru

Interiéry zaplněné různými druhy ozdob, nespočtem nábytku a podobně jsou už dávno za zenitem a dnes je trend naprosto jinde.

Naopak se lidé snaží o co nejvolnější pohyb a nejvíce prostoru v místnosti. Takové věci jako velký rozměrný stůl v prostředku místnosti, tak dnes už nehledejte.

Prostor se uvolňuje například uspořádáním skříní ke stěnám nebo v některých případech i konstrukcí vestavěných skříní a úložných prostorů.

Určitě sami oceníte, když místo slalomu okolo rohů v domácnosti budete absolvovat volnou a pohodlnou procházku středem vašeho obývacího pokoje.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články