Chcete číst naše články na Seznam.cz?

Přidejte si nás
plus PŘIDAT

Zařiďte si jídelnu podle zásad feng shui

od Šárka Blahoňovská
Zdroj: 123RF.COM

Jídelna je klidnou částí domácnosti, která sdružuje rodinu pohromadě a poskytuje jí příjemné zázemí pro společně strávené chvíle, zpravidla nad dobrým jídlem. Jídelna velmi často bývá také opomíjenou částí domácnosti, jejímuž zařízení nevěnujeme tolik pozornosti. A to je škoda.

Určitě se i vy chcete doma cítit příjemně, ať už je to v ložnici, obývacím pokoji nebo právě v jídelně, kde se u jídla scházíte se svými blízkými.

Proč si tedy jídelnu nezařídit podle zásad starého čínského učení feng shui?

Nastolení harmonie u vás doma

Termín feng shui zná asi úplně každý, minimálně o něm alespoň slyšel. Cílem tohoto starého čínského učení je nastolit harmonii a rovnováhu, čehož můžete docílit i ve vaší jídelně.

Stačí jen správně vědět, jak na to, a držet se několika užitečných rad.

Kdo si bydlení uspořádal podle zásah feng shui, ten se netajil tím, že se poté doma cítil v mnohem větší pohodě. Je potvrzeno, že feng shui zajistí dobré proudění pozitivních energií, což na vás bude mít blahodárný vliv.

Jídelna je místem, kde se jídlo mění v energii

O feng shui je známo, že pracuje s energiemi. A kde jinde se tohle učení bude hodit, nežli právě na místě, kde energie vzniká. Právě v jídelně se totiž přijímaná potrava postupně mění na energii, kterou využíváme.

Základem je zařídit jídelnu tak, aby působila klidně. Může se stát vaší oázou ničím nerušeného klidu, což prospěje i samotné konzumaci jídla. I při té bychom se měli cítit klidně a měli bychom se soustředit jen a pouze na jídlo.

Jaké zvolit materiály a barvy do jídelny?

Pokud jde o volbu materiálu, snažte se ctít pravidla čínského učení, které doporučuje vybírat přírodní materiály. Logicky se nabízí dřevo, ideálně kvalitní masivní kousky, které u vás doma jistě krásně vyniknou.

Co se barev týče, i zde byste se měli vydat cestou přírodních a zemitých odstínů. Nebojte se žluté nebo oranžové barvy, vsadit můžete i na hnědou nebo béžovou.

V jídelně nesmí být zima

Pokud jde o zařízení jídelny, neměli byste zapomínat na další pravidlo feng shui. To říká, že v jídelně nesmí být zima. A to ani pocitově, ani fyzicky.

Proto doporučujeme navodit pocit tepla i pouhým pohledem – ať už dřevěným vybavením, hřejivými odstíny výmalby, ubrusu nebo doplňků nebo třeba svíčkami, které si můžete u jídla zapálit.

Autor: Nikol Kolomazníková

Chcete číst naše články na Seznam.cz?

Přidejte si nás
plus PŘIDAT

Související články