Chcete číst naše články na Seznam.cz?

Přidejte si nás
plus PŘIDAT
BydleníDomovKomerční sdělení

Vinný sklep není nutný, stačí domácí vinotéka

od Luboš Klouček
Zdroj: 123RF.COM

Chcete si odpočinout po náročném pracovním dnu? V takovém případě si položte nohy na stůl, vezměte si sklenici a lahvinku kvalitního vína, pusťte si romantickou komedii a prostě jen relaxujte. 

Snem nejen takřka každého muže, ale i mnoha žen je mít vlastní vinný sklep. Pokud však pro splnění tohoto snu nemáte dostatečné prostory, nahradí vám sklípek domácí vinotéka, která nabízí optimální podmínky pro uskladnění vašeho oblíbeného alkoholického nápoje.

Předtím, než se pustíte do výběru konkrétního modelu, měla byste si nejprve ujasnit, jaké druhy vína plánujete uskladňovat. Domácí vinotéka totiž může mít buď jednu, nebo dvě a více zón, přičemž každá zóna má odlišnou teplotu. Věděla jste třeba, že víno potřebuje tmu, teplotu pohybující se mezi 9 až 11 °C a vlhkost okolo 65 až 80 %? Dokáže takové podmínky vykouzlit klasická lednice? Určitě ne.

Pokud je teplota vyšší, ve vínu se začnou produkovat plísně. Jestliže je třeba zase vlhkost nízká, víno se odpařuje.

Domácí vinotéka je řešení

V poslední době se velké popularitě těší kompresorové domácí vinotéky, jež disponují termoelektrickým chladicím systémem. Poskytují vínu všechno, co potřebuje, tedy tmu, ideální vlhkost, ba dokonce i požadovanou teplotu.

Zdroj: chladnickanavino.cz

V obchodech se setkáte s různými značkami, přičemž velice doporučovány jsou přední značky na trhu s domácími vinotékami, a to konkrétně Liebherr a Dunavox.

Jak vybrat domácí vinotéku?

Poté, co si ujasníte, jaké víno budete uschovávat, zda pouze bílé, nebo i červené, měla byste si rozmyslet, jak velký model koupíte. Pochopitelně, všechno záleží na prostorových možnostech vašeho bytu či kanceláře. Nemusíte se bát, že by vás v noci domácí vinotéka Dunavox či Liebherr rušila, protože zařízení od těchto značek mají opravdu nízkou hlučnost.

Jestliže hledáte distributora, v jehož nabídce je jak vinotéka Liebherr, tak i Dunavox, podívejte se na pestrou nabídku e-shopu Chladnickanavino.cz.

Autor: Redakce

Chcete číst naše články na Seznam.cz?

Přidejte si nás
plus PŘIDAT

Související články