Plastová láhev zbaví vaši toaletu zápachu i ucpaného odtoku. Navíc díky ní ušetříte vodu a peníze

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
toaleta
Zdroj: Shutterstock

Když se řekne plastová láhev, většina z vás si asi nepředstaví toaletu. Po přečtení tohoto článku to ale bude jinak. Obyčejná flaška totiž může s vaším záchodem udělat doslova divy. A nejde pouze o jedno využití, ale hned o několik skvělých tipů.

Lidé se neustále snaží vymýšlet různé zlepšováky, které by usnadnily práci a zároveň byly levnějším řešení různých problémů. Nejspíš tak vznikly i rady, které vám nyní představíme. Tyto ale stoprocentně fungují a jistě je tak doma rádi sami vyzkoušíte.

Šetření vodou

Při běžném splachování často plýtváme vodou více, než si možná uvědomujeme. Nádoba na vodu se totiž u většiny toalet při spláchnutí vyprázdní celá. Přitom to často není vůbec potřeba. Plastová láhev vám může peníze, které zbytečně protékají do záchodu s každým spláchnutím, ušetřit.

Stačí flašku naplnit vodou a vložit ji do záchodového zásobníku na vodu. Tekutiny se do ní tak nebude napouštět tolik, takže při každém použití toalety spláchnete daleko menším množstvím vody než dříve, píše server Easy eco tips. Zdá se to jako malá změna, během měsíců se ale množství ušetřené vody nasčítá.

Provoňte svou toaletu s každým spláchnutím

Dalším způsobem, jak na záchodě využít plastovou láhev, je její přeměna na voňku. S tímto tipem se podle webu Daily mail svěřila na sociálních sítích maminka od rodiny, která ho denně využívá.

Do plastové láhve napustila vodu a přidala trochu aviváže. Pak do víčka udělala několik děr. Takto připravenou láhev umístila do záchodové nádrže na vodu. Podle jejích slov se z flašky s každým spláchnutím uvolní trocha voňavé vody.

Žena dodává, že vše je k toaletě šetrné, účinky jsou tak pouze pozitivní. Láhev v nádržce vydrží voňavá i několik dní, pak ji stačí jednoduše vyměnit a budete si sezení na bílém trůnu užívat jako nikdy předtím.

Nechce se vám do obchodu pro zvon? Nevadí

Poslední tip je pro ty, kterým se ucpal záchod, ale nemají doma k dispozici zvon a nechce se jim pro něj hned běžet do obchodu. Stejně poslouží i plastová láhev, jak ukazuje video na YouTube.

V něm muž vysvětluje, že zprvu byl k plánu skeptický, nakonec se ale nestačil divit, jak vše funguje. Z plastové láhve stačí ustřihnout dno. Pak už ji jen stačí strčit do záchodu a uvolnit odpad stejným způsobem, jako byste to udělali zvonem.

Některé z výše zmíněných tipů vám možná přijdou komické, lidská vynalézavost je ale nekonečná a rozhodně jde o způsoby, jak si ulehčit nebo zpříjemnit život. Všechny rady jsou vyzkoušené a skvěle fungují. Je jen na vás, které z nich se ve vaší domácnosti rozhodnete využívat vy.

Zdroj: Daily mail, Easy eco tips, YouTube

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články