Kousky kůže, prach či vlasy v posteli. Měnit povlečení jednou za měsíc opravdu nestačí

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Ciste povleceni
Zdroj: Shutterstock

Oblečení dává člověk do pračky ve chvíli, kdy je propocené nebo špinavé. Jak je to ale s praním například ručníků nebo povlečení? Víte, jak často byste je měli měnit? Většina lidí v tomto případě dělá chybu a často vyměňuje například ložní prádlo i po měsíci používání.

V noci se člověk pod dekou často zapotí. Ráno vám třeba může být zima, musíte ale myslet na to, že během spánku to mohlo být jiné. Do postele navíc chodí člověk čistý a vykoupaný a měl by v ní najít také čisto a pohodlí. A toho docílíte jen v případě, že budete měnit povlečení pravidelně.

Jednou týdně

Během noci se do postele dostanou kousky kůže, prach či vlasy. V lůžkovinách se pak tvoří bakterie, které jsou pro lidský organismus nebezpečné, popisuje BBC.

Z tohoto důvodu je ideální měnit povlečení minimálně jednou za 14 dní, ideálně však každý týden. Věděli jste, že během noci můžete vypotit až litr potu? Možná vám s touto znalostí nyní nebude dělat takový problém každých 7 dní si deku a polštář převléknout.

Jak často prát ručníky a kuchyňské utěrky?

Ručníky jsou podobný případ jako povlečení. Používáme je po koupání, kdy jsme čistí. Nechceme se tak obalit bakteriemi, které se v nich mohou po delší době usazovat.

Pokud používáte ručník jednou denně, stačí ho vyměnit každý týden. Pokud se ovšem sprchujete častěji, nebo si do ručníku několikrát za den utřete ruce, pak je vhodné měnit ho například jednou za 2 dny, radí The New York Times.

Nakonec zbývá vyřešit otázku, jak často prát kuchyňské utěrky? V tomto případě zní odpověď ideálně každý den. Utěrky jsou plné bakterií, mohou se na ně dostat zbytky jídla. Utírat čisté talíře něčím, co už tři dny leží v kuchyni, to nejspíš není nejlepší nápad.

Zdroj: Parkview Health, The New York Times, BBC

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články