Ivana (47): Zjistila jsem, že můj byt někdo nabízí k pronájmu. Díky náhodě jsem zabránila katastrofě

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena 52 1
Zdroj: Shuttterstock

Je opravdu nepříjemné nečekaně narazit na inzerát, kde někdo nabízí k pronájmu byt, který je váš a vy sami v něm bydlíte. Přesně tohle se totiž stalo Ivaně. Někdo ukradl její fotky a nabízel k pronájmu byt, ve kterém žila.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Na podvodný inzerát, který už nějakou dobu koloval na internetu, Ivanu upozornila její kamarádka. Ta totiž zrovna hledala bydlení a inzerovaný byt jí byl povědomý.

Kamarádka mě zaskočila. Na internetu našla k pronájmu můj byt

Když mi jednou odpoledne volala překvapená kamarádka a tvrdila mi, že právě narazila na inzerát, ve kterém byl můj byt nabízený k prodeji, musela jsem se smát.

Smích mě ale přešel hned poté, co mi na inzerát poslala odkaz. Najednou mi totiž do smíchu nebylo ani trochu. Na fotkách byl totiž skutečně byt, ve kterém jsem sama bydlela.

Byla jsem z toho v šoku a zpočátku vůbec nechápala, jak se něco takového mohlo stát. Až pak mi došlo, že mi někdo ukradl fotky.

Byt jsem před nějakou dobou skutečně nabízela k pronájmu

Je to asi tři čtvrtě roku zpátky, co jsem byt skutečně nabízela k pronájmu a na internetu vytvořila inzerát s jeho fotkami.

Bylo to v době, kdy jsem se zamilovala do nového přítele a on mi nabídl, ať se k němu nastěhuji. Naštěstí jsem měla dostatek rozumu, abych byt neprodala a jen ho pronajala.

Než jsem se ale stihla domluvit s potencionálním zájemcem o pronájem, s přítelem jsem se rozešla a pokorně se vrátila do svého bytu. Inzerát jsem smazala.

Někdo ukradl moje fotky a za pronájem bytu vybíral peníze

Při prohlížení podvodného inzerátu nebylo pochyb o tom, že fotky někdo ukradl, umístil je na internet a vytvořil nový inzerát, který ale nebyl pravdivý.

Kamarádka zavolala na číslo u toho inzerátu a muž na druhé straně po ní chtěl peníze za kauci. Když jsem na číslo zavolala já, chtěl peníze i po mně.

Bylo jasno: někdo vytvořil podvodný inzerát a od napálených lidí vybíral peníze za něco, co jim ale nemohl nabídnout, protože ten byt nejenže nebyl jeho, ale především jsem v něm bydlela já.

Policii se podařilo podvodníka najít. Předešla jsem katastrofě

Neváhala jsem a zašla na policii, kde jsem popsala, co se stalo. Přidala se i kamarádka jako svědek, že na číslo volala a cizí muž po ní chtěl peníze.

Podvodníka se podařilo najít. Zjistilo se dokonce i to, že mu někteří lidé vážně poslali peníze na účet, ale bytu se logicky nedočkali.

Díky náhodě se mi podařilo předejít katastrofě. Kdo ví, kolik lidí by ještě stihl napálit a o kolik peněz by je ten podvodník okradl.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články