BydleníKomerční sděleníŽivotní styl

Interiérový design: Jak jednoduše a levně dodat bytu nový šmrnc

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
Interier
Zdroj: Shutterstock

Ve svém domově trávíme spoustu času a logicky se tam chceme cítit příjemně. Zároveň se ale všechno časem okouká, a proto je potřeba interiér někdy trochu osvěžit – koupit si nový kus nábytku nebo třeba jen vyměnit květináče. Prostě si udělat radost. Dneska vám poradíme, jak během chvíle interiér přetvořit. Nebude vás to stát moc času ani peněz a efekt je okamžitý!

Starý gauč v novém hávu

Obývací pokoj a pohovka bývají dominantou bytu. V obýváku zároveň trávíme nejvíce času, a proto se také nejrychleji okouká. Abyste pokoji dodali šťávu, není třeba hned kupovat jiný gauč. Úplně stačí, když si koupíte jiné povlaky na polštáře, přehoz nebo deku. Pokud tyto komponenty sladíte do jiné barevné kombinace, rázem to změní atmosféru pokoje. Zatímco modrá a zelená spíš uklidňují, žlutá s červenou dodávají energii a optimismus. I toho můžete využít. Pokud máte už teď barevné a extravagantní povlaky, zkuste je naopak vyměnit za nějaké v neutrální barvě. A až vás přestanou bavit, opět můžete látky vyměnit zpět.

Dekorace na zdi

Asi nejjednodušší cesta, jak změnit vzhled pokoje, je vyměnit to, co vám visí na zdech. Ať už jde o fotografie, obrazy nebo plakáty. Závěsné dekorace doporučujeme ladit s barvou interiéru daného pokoje. Pokud jste se řídili naší první radou a koupili si na gauč žluté polštáře a deky, báječně by se nad nimi vyjímal obraz se žlutými tóny. Kolikrát stačí jen zpřeházet obrazy v bytě – zaměnit fotku v obýváku za tu z ložnice – a hned budete mít pocit, že něco je tu jinak. A taky může být sranda pozorovat zmatené členy rodiny, kteří si nebudou schopni hned uvědomit, co přesně se změnilo. Můžete si také pořídit nový personalizovaný fotoobraz, například z poslední dovolené, na který se budete rádi dívat.

Samolepící tapety

Tapetování bývala noční můra – zejména proto, že bylo prakticky nemožné nanést tak akorát lepidla a nalepit tapetu precizně. Obvykle musel člověk počítat s tím, že mu to ujede a někde bude tapeta zvlněná. V dnešní době už to ale jde daleko snáz. A to díky samolepícím tapetám. Na výběr je nepřeberně motivů od jemných abstraktních dekorů po kvalitní fotografie přírody. Člověk se pak cítí skoro jako by byl opravdu někde na louce nebo v lese. Tyto tapety bývají velmi výrazné, proto jimi doporučujeme vyzdobit jen jednu stěnu v pokoji.

Závěsy, záclony, rolety

I to, co máte na oknech, hraje důležitou roli u celkového vzhledu místnosti. Jestli máte záclony, závěsy, rolety, kratší záclonku nebo vůbec nic, je velmi podstatné. Jejich změna totiž okamžitě změní dojem z celého pokoje. A to nejen z hlediska barevnosti a materiálu, ale i co se propustnosti světla týče. Zamyslete se tedy, nakolik je váš pokoj světlý, jak je orientován a co by byl ideální stav. Místnosti orientované na západ a jih zpravidla vyžadují menší propustnost světla, protože v jarních a letních měsících je zde odpoledne větší horko. Na druhou stranu pokoje s výhledem na sever si klidně mohou dovolit jemné průhledné záclony, protože zde je naopak žádoucí pustit si do bytu co nejvíce světla.

Bydleni

Zdroj: NavinTar / Shutterstock.com

Rohožky a ručníky

Většina z nás má v koupelně či na toaletě malý kobereček nebo rohožku. A ručníky má úplně každý. Není nic jednoduššího, než za pár korun koupit nové v jiné barvě či vzoru! A opět – nenabádáme vás k tomu, abyste ty staré vyhazovali. Pěkně je vyperte a někam uložte. Po nějaké době je můžete znovu vyměnit. Když koupíte nové rohožky a pár ručníků, které s nimi budou barevně sladěné, vaše koupelna může dostat úplně jiný ráz.

Bydleni

Zdroj: New Africa / Shutterstock.com

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články